وحید تاج با «گردون» در تهران می خواند

تاریخ انتشار پست : 1395-9-17 دسته : فرهنگی و هنری

گروه موسیقی «گردون» به سرپرستی آزاد میرزاپور و خوانندگی وحید تاج پنجشنبه دوم دی تازه ترین کنسرت خود را در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می کند.


خبرگزاری مهر: گروه موسیقی «گردون» به سرپرستی آزاد میرزاپور و خوانندگی وحید تاج پنجشنبه دوم دی تازه ترین کنسرت خود را در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می کند.

وحید تاج با «گردون» در تهران می خواند

خواننده ایرانی, موسیقی سنتی, وحید تاج

 وحید تاج به همراه گروه «گردون» به سرپرستی آزاد میرزا پور، پنجشنبه ۲ دی ماه طی دو نوبت در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود. این خواننده تور کنسرت خود را از دزفول شروع کرد و در ادامه این برنامه قرار است، ۲۶ آذرماه در شهر بندرعباس و ۲ دی ماه در تهران روی صحنه برود تا ۴ دی ماه در روز بزرگداشت زنده یاد ایرج بسطامی در شهر بم به اجرای برنامه بپردازد.

وی درباره قطعات اجرایی این کنسرت گفت: در این کنسرت ها ما قطعات جدیدی را اجرا خواهیم کرد که امیدوارم موردپسند مخاطبان قرار بگیرد و همچون قطعات قبلی از آن ها استقبال شود. ما به شهرها و مناطقی که شاید از پایتخت دور باشند سفر می کنیم تا بتوانیم موسیقی اصیل ایرانی را برای مشتاقان و علاقه مندان در این شهرها به اجرا دربیاوریم و خدمتی به مردم فرهنگ دوست کرده باشیم.

تاج اظهار کرد: کنسرت ها در دو بخش فارسی و محلی اجرا می شود که در بخش اول، تصنیف زلف دوتا روی شعری از حافظ، رنگ افشاری، ساز و آواز باز آ روی شعری از سعدی، تصنیف تو می روی، شعری بخوان و خورشید پرستان روی شعری از سایه، تصنیف ثنا روی شعری از مولانا، تصنیف ساغر صبح و ساز و آواز دل دیوانه به آهنگسازی آزاد میرزاپور و بهمن فریادرس به اجرا درمی آید و در بخش دوم تاج به اجرای قطعات یار شیرین سخن، باد صبا، دلبر و باغ گل بر روی شعری از علی تاج با تنظیمی از آزاد میرزاپور و بهمن فریادرس و ساز و آواز محلی می پردازد که در بخش هایی از اجرا اعضای گروه «گردون» به تک نوازی و هم نوازی می پردازند.

 آزاد میرزاپور تار، بهمن فریادرس کمانچه، امین حیدری عود، پویان عطایی سنتور، حمید قنبری و میلاد قریشی سازهای کوبه ای اعضای گروه «گردون» هستند که در این اجرا به هنرنمایی می پردازند.

منبع: برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :