علاقمندی کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری / اقتصاد ایران رو به رشد و نویدبخش است

تاریخ انتشار پست : 1395-9-19 دسته : سیاسی

رئیس اتحادیه بانکداران سوئیس و برخی از اعضاء هیات مدیره این اتحادیه با محمد نهاوندیان دیدار و گفت وگو کردند.


اقتصاد ایران رو به رشد و نویدبخش است/علاقمندی کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری

سیاسی, بنگاه های اقتصادی, بانکداران سوئیس, اقتصاد ایران, نهاوندیان, سرمایه گذاری
به نقل از حوزه طاها پخش گروه طاها پخش ، محمد نهاوندیان ، رئیس دفتر رئیس جمهوری ضمن تشریح پیشرفت ها و برنامه های اقتصادی ایران به ویژه بعد از رفع تحریم ها و اجرای برجام، از بانک های سوئیسی خواست برنامه های خود را برای توسعه روابط بانکی با ایران با سرعت بیشتری دنبال کنند.

وی در این دیدار، اقتصاد ایران را «رو به رشد و نویدبخش» توصیف و اظهار کرد: علاقمندی زیادی از سوی کشورهای دنیا برای گسترش همکاری های تجاری و سرمایه گذاری در ایران وجود دارد. به همین جهت بانک های ایرانی مدت ها قبل از توافق برجام برنامه های جامعی را برای همکاری های بانکی تدوین کرده بودند و به محض انجام توافق، تلاش کرده اند با فراهم آوردن شرایط و الزامات، زمینه گسترش روابط بانکی و پولی با سایر کشورها را مهیا کنند؛ لذا با توجه به ثبات اقتصادی پدیدآمده و چشم انداز پایدار و روشن اقتصاد ایران، همکاری با ایران می تواند فرصتی طلایی محسوب شود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری افزود: باتوجه به اقبال و تمایل شرکت ها و بنگاه های بزرگ اقتصادی دنیا برای توسعه روابط و تعامل اقتصادی با ایران و سرمایه گذاری در این کشور، بانک های سوئیسی می توانند در حوزه تامین مالی و پشتیبانی های بانکی، نقش موثر و بیشتری را ایفا کنند.

نهاوندیان با اشاره به حضور مسئولان بانک مرکزی ایران و برخی مدیران عامل بانک های کشور در این جلسه، آمادگی ایران را برای برداشتن گام های عملی در همکاری های بانکی و پولی اعلام کرد.

هربرت جی شایت - رئیس اتحادیه بانکداران سوئیس - نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدارش با رئیس دفتر رئیس جمهور ایران، پیشرفت های اقتصادی صورت گرفته در ایران بعد از برجام را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: بانک های سوئیسی آماده گسترش همکاری های بانکی و پولی در چارچوب برجام هستند.

وی افزود: ایران برای ما به عنوان یک اقتصاد مهم و ارزشمند شناخته می شود و همکاری با بانک های ایرانی برای ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از این نظر مایلم به نمایندگی از بانکداران سوئیس علاقمندی خود را برای توسعه همکاری های مالی و بانکی با بانک های ایران اعلام کنم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :