همکاری دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه شیراز برای دستیابی به فرهنگ صلح و سلامت

تاریخ انتشار پست : 1395-9-19 دسته :

نشست علمی صلح و سلامت با همکاری دو دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه شیراز، برگزار شد.

همکاری دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه شیراز برای دستیابی به فرهنگ صلح و سلامت

علوم پزشکی, صلح و سلامت, فرهنگ, دانشگاه شیراز, همکاری
به نقل از طاها پخش از طاها پخش ؛ محمد هادی ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به ارتباط نزدیک و متقابل سلامت و صلح گفت: در جنگ یمن، سوریه و عراق شاهد سوء تغذیه، شیوع انواع بیماری های عفونی و آلودگی های زیست محیطی به ویژه در درازمدت مانند سرطان و دیگر بیماری ها هستیم.
ایمانیه افزود: این یک نشست مقدماتی است و تلاش داریم که همایش بین المللی آن، پررنگ باشد و امیدواریم بتوانیم پیام خود را به مردم دنیا به ویژه دست اندرکاران جنگ برسانیم، که مردم این کشور و تمام افرادی که به دین اسلام اعتقاد دارند، صلح طلب هستند، اما در برابر متجاوزان از اعتقادات و کشور خود دفاع می کنند.
وی ادامه داد: یکی از گروه های اجتماعی که در جنگ ها به صورت شبانه روزی فعالیت دارند، گروه جامعه پزشکی است.
ایمانیه بیان کرد: ایجاد وحدت اجتماعی، تقویت ساختار صحیح اجتماعی، بیان کردن نقش تخریبی جنگ، می تواند در ترویج صلح موثر باشد.
علیرضا صالحی عضو کمیته علمی همایش صلح و سلامت با بیان اینکه همایش بین المللی صلح و سلامت، دوم و سوم اردیبهشت سال 96، در شیراز برگزار می شود گفت: تاکنون، حدود 60 مقاله از استادان کشور، ارسال شد و حدود20 استاد و محقق خارجی، به این همایش دعوت شدند.
وی افزود: سلامت فرد و جامعه با خشونت ها به خطر می افتد و سلامت، روش و ابزاری برای دستیابی به صلح است.
صالحی تصریح کرد: در این نشست علمی، در خصوص موضوعات متفاوت مربوط به صلح و سلامت، مانند خطر های جنگ برای ابعاد متفاوت سلامت روان، اجتماعی و معنوی، نقش سازمان های سلامت محور از جمله سازمان جهانی بهداشت، صلیب سرخ جهانی، کاهش خشونت ها، صلح با طبیعت، نقش عوامل زیست محیطی، صلح با خویشتن، توضیحاتی ارائه شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :