سرمایه گذاری 70 میلیارد یورویی در تولید انسولین لومیر در ایران

تاریخ انتشار پست : 1395-9-19 دسته : علمی آموزشی

سرمایه گذاری مستقیم خارجی برای تأسیس کارخانه انسولین لومیر بیش از 70 میلیارد یورو است و هزینه درمان بیماران دیابتی سالیانه به یک هزار و 472 ملیارد تومان می رسد.

سرمایه گذاری 70 میلیارد یورویی در تولید انسولین لومیر در ایران

قلم انسولین نوین, تولید انسولین لومیر, گلارژین, لانتوس, بیماران دیابتی, داروهای انسولین

به نقل از خبرنگار طاها پخشطاها پخش ؛

جم اوزنت مدیر عامل شرکت فناوری دارویی صبح امروز در مراسم معرفی قلم انسولین نوین در هتل پارسیان با اشاره به بهر ه برداری از واحد های مدرن تولید این تسهیلات اظهار داشت: من امیدوارم که بدون وارد کردن داروهای متفاوت از کشورهای جهان به تولید داروهای انسولین بپردازیم.

وی بیان کرد: انسولین لومیر یکی از ایمن ترین داروها برای بیماران است و راه های متفاوت درمانی را در اختیار پزشکان متخصص قرار می دهد.

مدیر عامل شرکت فناوری دارویی ادامه داد: اثر این دارو طولانی مدت است و این امر سبب کنترل مناسب قند خون و یکبار تزریق برای افراد دیابتی نوع یک و دو می شود و این دارو سبب اس دی ای انسولین لومیر را در دوران بارداری و شیردهی در کودکان فراهم می کند و هیچ مشکلی در تزریق این دارو برای افراد آسیب پذیر وجود ندارد.

وی یادآور شد: تزریق این نوع انسولین در مقایسه با ان پی اچ (NPH)، گلارژین و لانتوس، افزایش وزن کمتری را در بیماران ایجاد می کند.

مدیر عامل شرکت فناوری دارویی عنوان کرد: با امضای تفاهم نامه ای بین سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت برای تأسیس این کارخانه صورت گرفته است اجرای این پروژه 5 سال طول می کشد و در اجرای این طرح 70 میلیارد یورو سرمایه گذاری مستقیم خارجی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: انسولین لومیر در حال حاضر در بیش از 114 کشور جهان استفاده می شود و روزانه سه و نیم میلیون بیمار دیابتی از این نوع دارو برای تنظیم قند خون خود مصرف می کنند و این انسولین در قلم سلکستن ارائه شده است.

مدیر عامل شرکت فناوری دارویی اظهار داشت: در کشور ایران پنج ملیون نفر دچار بیماری دیابت هستند و همه این آمار ها به صورت تخمینی است زیرا این بیماری یک عارضه خاموش در بین افراد محسوب می شود.

وی تأکید کرد: هزینه درمان یک فرد دیابتی بین 2 میلیون و 200 تا 2 میلیون و 300 هزار تومان در سال است و مبلغ معادل یک هزار و 472 میلیارد تومان هزینه بستری بیماران دیابتی در کشور است که گاهی اوقات این مبلغ به 11 میلیارد تومان نیز می رسد.

مدیر عامل شرکت فناوری دارویی گفت: از هر 100 بیمار دیابتی در ایران 30 نفر بستری می شوند و هزینه درمان سرپایی بیشتر از بیمارستانی است و گاهی اوقات هزینه تحمیلی بیماران دیابتی به کشور سالیانه به 17 هزار میلیارد هزار تومان می رسد.

وی تصریح کرد: انسولین لومیر از سال 2004 مورد استفاده بیماران دیابتی قرار گرفته است و با تأسیس تولید دارو در ایران برای 500 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد می شود و این دارو تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

مدیر عامل شرکت فناوری دارویی گفت: نداشتن تحرک جسمی و مصرف مواد غذایی ناسالم سبب بروز دیابت نوع 2 می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :