حبیب اله زاده سفیر جدید ایران در نروژ شد

تاریخ انتشار پست : 1395-9-19 دسته : سیاسی

پادشاه نروژ در مراسم تقدیم استوارنامه حبیب اله زاده سفیر جدید ایران با تأکید بر استفاده از فرصت های جدید برای افزایش همکاری های دوجانبه، نسبت به توسعه بیش از پیش مناسبات تهران و اسلو ابراز امیدواری کرد.


خبرگزاری فارس: محمدحسن حبیب اله زاده سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در اسلو عصر پنجشنبه طی مراسم رسمی استوارنامه خود را تقدیم هارولد پنجم پادشاه نروژ کرد.

سفیر کشورمان در این ملاقات ابتدا نقل ازی از حالت روابط دوجانبه فیمابین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی نروژ در زمینه های سیاسی و اقتصادی ارائه و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش مناسبات با نروژ به ویژه در زمینه های تجاری و اقتصادی را اعلام کرد.

در این دیدار پادشاه نروژ از ایران به عنوان کشوری بزرگ با جایگاه مهم یاد کرد و جذابیت های تاریخی و باستانی کشورمان را تحسین برانگیز خواند.

حبیب اله زاده سفیر جدید ایران در نروژ شد

حبیب اله زاده, نروژ, سفیر ایران

هارولد پنجم با اشاره به وجود بستر مناسب برای توسعه مناسبات ایران و نروژ، بر استفاده از فرصت های جاری برای افزایش همکاری های دو کشور در زمینه های متفاوت تأکید کرد.

وی ابراز امیدواری کرد در پرتو اقدامات مشترک مقامات دو کشور، روابط فیمابین تهران و اسلو بیش از پیش توسعه یابد.

حبیب اله زاده سفیر جدید ایران در نروژ شد


محمدحسن حبیب اله زاده که پیش از تصدی در این سمت کاردار جمهوری اسلامی ایران در لندن بود، در سمت هایی چون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان بین المللی دریانوردی و رئیس اداره اول اروپای غربی وزارت امور خارجه و همچنین در ماموریت های روسیه و سوئیس انجام وظیفه کرده است.

وی آبان ماه سال جاری عهده دار سفارت ایران در نروژ و جایگزین مجید نیلی شد.

کشور پادشاهی نروژ در نیمکره شمالی واقع شده و جزو کشورهای اروپای شمالی و اسکاندیناوی محسوب می شود و با سوئد، فنلاند و روسیه دارای مرز مشترک زمینی است و به لحاظ مساحت شصت و یکمین کشور دنیا است. این کشور به 21 ایالت تقسیم شده و اسلو پایتخت آن است.

منبع: برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :