ایران برنامه جدید شهرک سازی رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد

تاریخ انتشار پست : 1395-9-19 دسته : سیاسی

سخنگوی وزارت خارجه ایران لایحه جدید شهرک سازی رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد و گفت: شهرک سازی این رژیم مغایر اصول حقوق بین الملل است.


به نقل از طاها پخشطاها پخش ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران لایحه جدید رژیم صهیونیستی مربوط به شهرک سازی در کرانه باختری را به شدت محکوم کرد.

قاسمی, رژیم صهیونیستی, فلسطین, شهرک سازیقاسمی با اشاره به ماهیت نامآغاز رژیم صهیونیستی که مبتنی بر اشغال سرزمین های فلسطین است، تأکید کرد: شهرک سازی این رژیم مغایر با اصول و قواعد مورد پذیرش جامعه بین المللی به ویژه حقوق بین الملل و حقوق بشردوستانه بین المللی می باشد و آمران و عاملان این اعمال مرتکب نقض فاحش و زیاد حقوق بین الملل شده و می بایست تحت تعقیب قرار گیرند.

وی افزود: شهرک سازی مانع جدی در تحقق حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین به شمار می آید و از آنجایی که این حق به عنوان یکی از قواعد عام الشمول بین المللی شناخته شده، همه دولت ها و نهادهای بین المللی موظفند که از کلیه ابزار مقتضی به منظور وادار ساختن رژیم صهیونیستی به تبعیت از قواعد و اصول بین المللی استفاده کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از دولت ها، سازمان ملل متحد و نهادهای بین المللی ذیربط درخواست کرد تا به محکومیت لفظی و تهی از هرگونه اقدام عملی بسنده نکرده و با دخالت سریع و عملی جهت پیشگیری از استمرار فعالیت های ضد انسانی و غیرقانونی این رژیم، مانع شهرک سازی های جدید در فلسطین شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :