مرمت و بهسازی گذرهای تاریخی شهر قم

تاریخ انتشار پست : 1395-9-19 دسته :

مدیرعامل سازمان بهسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) گفت: احیای گذرهای تاریخی،انگیزه نوسازی را میان ساکنین بافت های فرسوده افزایش می دهد.

مرمت و بهسازی گذرهای تاریخی شهر قم

نوسازی, احیا, بافت فرسوده, گذرتاریخی, زیباسازی, شهرقم

به نقل ازطاها پخش ازطاها پخش ؛خاکی با اشاره به ظرفیت های محدوده حرم مطهر حضرت معصومه(س) در دل بافت فرسوده برای بهسازی آن، تصریح کرد: سالانه ۲۰ میلیون زائر به قم می آیند که باید از دل بافت فرسوده بگذرند تا به حرم برسند و از این زائران می توان برای سرمایه گذاری در همین بافت فرسوده هم استفاده کرد که در واقع این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه زیاد ظرفیت های قم در حوزه گردشگری زیارتی قرار دارد، گفت: بیت النور، امامزاده موسی مبرقع(ع)، بیوت مراجع عظام و امامزاده هایی که از منظرهای متفاوت می توانند مورد توجه باشند از ظرفیت های زیارتی قم هستند که کمتر به آن ها توجه شده است.

خاکی با تاکید بر اینکه بهسازی معابری که منتهی به حرم است و این فضاهای مذهبی را پوشش می دهد باید در اولویت شهر باشد، خاطرنشان کرد: این کار احیای گذرهای تاریخی را هم در خود دارد؛ چراکه اگر این گذر ها را تثبیت نکنیم در قالب پروژه های شهری از بین خواهند رفت.

وی با اشاره به این که این پروژه یکی از محرک های نوسازی در ساماندهی ساکنان معابر است، ادامه داد: اجرای این پروژه ها انگیزه نوسازی را افزایش می دهد و موجب می شود ساکنان به بازسازی خانه هایشان رغبت پیدا کنند.

مدیرعامل سازمان بهسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) با تاکید بر اینکه بافت های فرسوده دچار پدیده خالی شدن جمعیت می شوند،گفت: با توجه به اینکه این محدوده شرایط مساعد زندگی را از دست می دهند به مرور از جمعیت خالی شده و این امر موجب ایجاد آسیب های اجتماعی در جامعه ما می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :