اختصاص تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی دامغان

تاریخ انتشار پست : 1395-9-20 دسته :

حدود 40 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و کشاورزی دامغان پرداخت شد.

اختصاص تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی دامغان

دامغان, تسهیلات, رونق تولید, واحد تولیدی

به نقل از خبرنگار طاها پخش از طاها پخش ؛ فرماندار دامغان گفت: تا کنون 6 واحد صنعتی و کشاورزی این شهرستان به ارزش40 میلیارد ریال به منظور افزایش رونق اقتصادی و توسعه اشتغال پایدار، تسهیلات رونق تولید دریافت کردند.
علی اصغر مجد افزود: بر طبق نقل از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان 159 واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان دامغان مستقر است که از این تعداد 49 واحد غیرفعال است.
وی تصریح کرد: 30 واحد تولیدی و صنعتی این شهرستان برای دریافت تسهیلات رونق تولید تاکنون به بانک های عامل شهرستان دامغان معرفی شدند که در حال تکمیل پرونده در بانک برای دریافت تسهیلات هستند.
فرماندار دامغان افزود: پرونده 30 واحد تولیدی و صنعتی شهرستان دامغان برای دریافت تسهیلات رونق تولید در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان دامغان در حال رسیدگی است.
وی اظهار داشت: هفت نفر از صاحبان واحد های تولیدی و صنعتی در شهرستان دامغان که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده بودند به دلایل متفاوت از دریافت تسهیلات منصرف شدند که در کوتاه ترین زمان افزادی دیگر را جایگزین آنها خواهیم کرد.
مجد افزود: 69 درصد از واحد های تولیدی و صنعتی شهرستان دامغان فعال هستند که با برنامه ریزی های انجام شده درصدد فعالیت 100 درصدی این آنها هستیم.
وی با بیان اینکه 36 واحد معدنی در شهرستان دامغان فعال است که از تعداد 30 واحد از نوع معدن زغال سنگ است، افزود: دامغان بخش قابل توجهی زغال سنگ خام در استان سمنان را تولید می کند.
فرماندار دامغان تصریح کرد: نبود بازار فروش و سرمایه اولیه در گردش و زیرساخت از مشکلات زیاد صاحبان واحدهای صنعتی و معدنی در شهرستان دامغان است که برای رفع این مشکلات تلاش می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :