آیفون 7؛ دارای بهترین صفحه ال سی دی دنیا

تاریخ انتشار پست : 1395-7-1 دسته : دانستنی های علمی
بهترین فیروزه جهان، دینامیت، سرطان وَ پول!

اگر شایعاتی که تا به امروز شنیدیم درست باشد همراه با سال 2017 یا 2018 اپل قصد دارد صفحه نمایش آیفون های خود را از ال سی دی به سمت OLED پیش ببرد.

وب سایت دیجی رو - مهران کریمی: اگر شایعاتی که تا به امروز شنیدیم درست باشد همراه با سال 2017 یا 2018 اپل قصد دارد صفحه نمایش آیفون های خود را از ال سی دی به سمت OLED پیش ببرد. با این حال به نظر میرسد که اپل هنوز هم قصد دارد تکنولوژی ال سی دی خود را به بالاترین حد ممکن خود برساند؛ چرا که بر اساس بررسی های اخیر توسط وبسایت DisplayMate، دکتر ریموند سونیرا ادعا می کند که آیفون 7 اپل دارای بهترین صفحه نمایش ال سی دی دنیا است که تا به حال او دیده است.

اپل, گوشی, آیفون 7, آیفون دارای بهترین صفحه ال سی دی جهان

گوشی, آیفون 7, اپل


یکی از قابلیت هایی که اپل در مورد صفحه نمایش محصولات جدید خود به آن می نازد دارا بودن وسعت رنگ بسیار گسترده آن است. این بدان معنا خواهد بود که میزان رنگ بیشتری نسبت به نسل های گذشته آیفون می تواند بر روی صفحه نمایش این محصول با چشم دیده شود که در نهایت به هر چه بهتر دیده شدن تصاویر خواهد انجامید. دکتر سونیرا ادعا می کند که این صفحه نمایش قابلیت های بصری ایده آلی را ارائه می دهد که به کنتراست تصاویر و مسائلی در مورد شدت این کنتراست می انجامد.

وی اضافه می کند که در هیچ یک از بررسی های انجام گرفته از آیفون 7 صحبت های زیادی در خصوص صفحه نمایش این محصول به سخن نیامده است اما واقعاً صفحه پرچم دار جدید اپل بهترین صفحه نمایش ال سی دی بوده که وی تا به حال آن را آزمایش کرده است. وی همچنین ادعا می کند که آیفون 7 از همان گستردگی رنگ DCI-P3 استفاده می کند که ما می توانیم آن را در تلویزیون های اولترا اچ دی 4K ببینیم؛ بنابراین این صفحه قادر خواهد بود تا هر آن چه در یک تلویزیون 4K شما مشاهده می کنید را بر روی صفحه کوچک خود به ارمغان آورد. از آن جایی که آیفون 7 از یک پنل رتینا بهره می برد، این صفحه نیازی به رزولوشن 4K نخواهد داشت چرا که خود این صفحه به طور پیشفرض از شفافیت مناسب و همچنین زوایای دید استانداردی برخوردار است.

اساساً با وجود اینکه رزولوشن صفحه نمایش آیفون 7 و آیفون 7 پلاس نسبت به رقبای اندرویدی این دو گوشی کمتر است اما عملاً شاهد برتری خاصی در گوشی های اندرویدی با صفحه 2K به بالا نیستیم چرا که این صفحه نمایش اجازه می دهد تا محتوا با تمام قدرت به نمایش درآید. شاید برای کاربران عادی این تفاوت مشخص نباشد اما ما میدانیم که صفحه نمایش آیفون 7 تغییرات زیادی را نسبت به نسل گذشته خود به همراه دارد.

جهانگیری از حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی عیادت کرد

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :