درمان بیماری روانی به کمک حیوان خانگی

تاریخ انتشار پست : 1395-9-23 دسته : دانستنی های علمی

یک پژوهش جدید نشان می دهد که نگهداری حیوانات خانگی به درمان بیماری های روانی کمک می کند.


خبرگزاری ایسنا: یک پژوهش جدید نشان می دهد که نگهداری حیوانات خانگی به درمان بیماری های روانی کمک می کند.

حیوان خانگی, حیوانات خانگی, بیماری روانیبه نقل از مدیکال نیوز تودی، میلیون ها آمریکایی هر ساله به بیماری های روانی دچار می شوند.

در واقع، در آمریکا از هر 5 نفر بزرگسالان یک نفر به مشکلات روحی و روانی مبتلا است.

بسیاری از این افراد احساس تنهایی و انزوا کرده و برای آنها دچار شدن به بیماری های طولانی مدت روحی و روانی به معنی از دست دادن موقعیت اجتماعی قبلی خود و ارتباط با مردم است.

تحقیقات جدید به بررسی تاثیر داشتن یک حیوان خانگی در احساس امنیت هستی شناختی و رفاه افراد با مشکلات روحی و روانی می پردازد.

محققان به رهبری هلن بروکس از دانشگاه منچستر در انگلستان با 54 شرکت کننده ای که تحت مراقبت های خدمات بهداشت روانی در منچستر و همپتون جنوبی در انگلستان بودند گفتگو کردند.

شرکت کنندگان این پژوهش حداقل 18 سال سن داشتند و همگی به بیماری های شدید روانی مبتلا بودند.

در این پژوهش گفتگو به شکل رو در رو انجام شد و در حدود 20 تا 90 دقیقه به طول انجامید.

محققان از شرکت کنندگان خواستند تا بسته به درجه اهمیت به اعضای شبکه شخصی خود رای دهند.

این شبکه شامل دوستان، خانواده، متخصصان مراقبت های بهداشتی، سرگرمی ها، مکان ها، فعالیت ها و اشیاء مورد علاقه آنها بود.

از شرکت کنندگان این پژوهش پرسیده شد که چه کسی و یا چه چیزی در سلامت روان شما تاثیر مثبت دارد.

از میان گفتگو شوندگان، بیش از 46 درصد یعنی 25 نفر اظهار کردند که حیوان خانگی به آنها در درمان بیماری روانی کمک می کند.

آنها اظهار کردند که مراقبت از حیوان خانگی به آنها احساس مالکیت و امنیت و آرامش بخشیده و این حیوانات به صاحبان خود احساس پذیرش بی قید و شرط را انتقال می دهند.

به گفته آنها حیوان خانگی هرگز مانند انسان ها با آنها وارد بحث و مجادله نشده و با نگاههای سنگین و غضب آلود آنها را نمی آزارد.

همچنین آنها در مورد حیوانات این اطمینان خاطر را داشتند که هرگز ترک شان نکرده و در کنارشان می مانند که همین امر سبب امنیت خاطر و بوجود آمدن احساس آرامش می شود.

برای آنها شنیدن صدای یک پرنده خانگی بسیار لذت بخش و آرامش دهنده است.

یافته های این پژوهش در مجله BMC Psychiatry به چاپ رسیده است.

منبع : برترینهادرمان بیماری‌های روانی به کمک حیوانات خانگی - ایسنا www.isna.ir/.../درمان-بیماری-های-روانی-به-کمک-حیوانا... یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که نگهداری حیوانات خانگی به درمان بیماری‌های روانی کمک می‌کند. به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال نیوز تودی، میلیون‌ها ... درمان بيماري‌هاي رواني به کمک حيوانات خانگي - روزنامه آفرینش afarineshdaily.ir/afarinesh/News.aspx?NID=173276 يک پژوهش جديد نشان مي‌دهد که نگهداري حيوانات خانگي به درمان بيماري‌هاي رواني کمک مي‌کند. به گزارش ايسنا به نقل از مديکال نيوز تودي، ميليون‌ها ... درمان بوسیله حیوانات خانگی - آشنای با بیماریهای روحی و روانی darman110.blogsky.com/1393/02/05/post-58/ درمان افسردگی با کمک حیوانات خانگیReviewed byMoh6019onMar 9Rating: ... سالمندان یا بیماران گسترش یافته و به یکی از محورهای مهم روان درمانی تبدیل شود. درمان بیماری های روانی به کمک حیوانات خانگی | یک پژوهش جدید - قطره www.ghatreh.com/.../درمان-بیماری-های-روانی-کمک-حی... یک پژوهش جدید نشان می دهد که نگهداری حیوانات خانگی به درمان بیماری های روانی کمک می کند. -کلید واژه ها: بیماری هØ. درمان بیماری روانی به کمک حیوان خانگی | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/29697289 - درمان بیماری روانی به کمک حیوان خانگی. خبرگزاری ایسنا: یک پژوهش جدید نشان می دهد که نگهداری حیوانات خانگی به درمان بیماری های روانی کمک می کند. به نقل از مدیکال ... هرلحظه، درمان بیماری روانی به کمک حیوان خانگی harlahze.com/.../درمان-بیماری-روانی-به-کمک-حیوان-خا... خبرگزاری ایسنا یک پژوهش جدید نشان می دهد که نگهداری حیوانات خانگی به درمان بیماری های روانی کمک می کند به نقل از مدیکال نیوز تودی میلیون ها ... درمان بیماری‌های روانی به کمک حیوانات خانگی - دانلود فیلم www.shabakema.com/news/news/70514 به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال نیوز تودی، میلیون‌ها آمریکایی هر ساله به بیماری‌های روانی دچار می‌شوند. \n در واقع، در آمریکا از هر 5 نفر بزرگسالان یک نفر به مشکلات ... نگهداری از حیوانات خانگی برای بیماران اعصاب و روان مفید است psychnews.ir/5849/5849.html پژوهشی جدید مشخص کرده است که نگهداری از حیوانات خانگی به درمان اختلالات روانی کمک می‌کند.گفتنی است که بسیاری از بیماران روان احساس ... رفع افسردگی با روان درمانی به کمک حیوانات | مجله خبری تفریحی ... pasinic.com/3974/رفع-افسردگی-با-روان-درمانی.html روان درمانی به کمک حیوانات برای رفع افسردگی آیا با افسردگی، ترس و ... بسیاری از بیماری‌ها کمک می‌کند، به دست نیامده، اما این نکته مشخص است که حیوانات خانگی در ... pet therapy(درمان انسان به کمک حیوان) - خرید و واگذاری حیوانات خانگی eshghbeheyvanat.persianblog.ir/post/26/ امروزه به خوبی مشخص شده نگهداری حیوانات خانگی از جنبه های مختلف در تقویت رشد ... یافتن ابعاد جدیدی در درمان بیماریها، نظیر بازگشت سریعتر بیمار به وضعیت ... های سنگین و بستری طولانی مدت یا به دلیل عدم ملاقات کننده دچار افسردگی شده بوده ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :