تولید کفش آدیداس با فناوری چاپ 3 پسی

تاریخ انتشار پست : 1395-9-25 دسته : دانستنی های علمی

آدیداس در سال های اخیر مشغول کار بر روی تولید کفش های ورزشی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی بود که در نهایت به معرفی طرح مفهومی Futurecraft 3D در سال 2015 انجامید. اما این کمپانی آلمانی قصد ندارد فعالیت خود در این حوزه را در همین جا متوقف کند.


وب سایت تک شات: فناوری چاپ سه بعدی تا کنون ثابت کرده است که در بسیاری از عرصه ها که شامل تولیدات مرتبط با سبک زندگی مصرف کنندگان نیز می شود می تواند مفید فایده باشد . بعنوان مثال، آدیداس در سال های اخیر مشغول کار بر روی تولید کفش های ورزشی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی بود که در نهایت به معرفی طرح مفهومی Futurecraft 3D در سال 2015 انجامید. اما این کمپانی آلمانی قصد ندارد فعالیت خود در این حوزه را در همین جا متوقف کند. امروز، آدیداس اعلام کرد که به زودی فروش اولین کفش های ورزشی تولید شده توسط فناوری چاپ سه بعدی را، البته به تعداد محدود شروع خواهد کرد.

تولید کفش آدیداس با فناوری چاپ 3 بعدی

آدیداس, پرینت سه بعدی, چاپ سه بعدی

این کفش که 3D Runner نامگذاری شده، از طراحی مشابه کفش هایی برخوردار است که آدیداس به برندگان مسابقات دو و میدانی در طی المپیک 2016 ریو هدیه داد. در بخش رویی این کفش که مشکی رنگ است از فناوری پرایم نیت استفاده شده، فناوری که پیشتر در Yeezys یا Ultra Boosts هم دیده شده بود. بخش میانی کفه با استفاده از مواد چاپ سه بعدی ساخته شده که مشخصه اصلی این کفش است. متاسفانه، این کفش فقط در نیویورک، لندن و توکیو و به قیمت 333 دلار عرضه خواهد شد.

تولید کفش آدیداس با فناوری چاپ 3 بعدی


به گفته کمپانی آدیداس: «این کفش از ساختار مهندسی شده سه بعدی برخوردار است که در مناطقی که تحت فشار زیادی خواهند بود متراکم تر بوده و در نقاط کم فشارتر از تراکم کمتری در بافت برخوردار است. این ساختار دستیابی به بالاترین سطح عملکرد را ممکن می سازد. 3D Runner همچنین از پاشنه ای که با چاپ سه بعدی تولید شده برخوردار است که به قسمت میانی کفه کفش پیوسته است و بدین ترتیب نیاز به استفاده از چسب یا دوخت را برطرف کرده است. مزایای این قابلیت شامل انعطاف پذیری، تطابق پذیری و حمایت بیشتر است. رویه ی برخوردار از فناوری پرایم نیت نیز سبک مختلف و عملکرد بهتر را تضمین می کند.»

تولید کفش آدیداس با فناوری چاپ 3 بعدی


علاقمندانی که در شهر نیویورک زندگی می کنند می توانند سفارش خود را از طریق اپلیکیشن Confirmed آدیداس که در دو نسخه اندروید و iOS در دسترس است ثبت کنند. خریداران سبعد برای دریافت کفش های خود باید به فروشگاه فیزیکی آدیداس در نیویورک مراجعه کنند. ساکنین لندن و توکیو نیز روز پنجشنبه 15 دسامبر، 25 آذر، شانس خرید این کفش را خواهند داشت. شاید قیمت 3D Runner به نظر عمده بیاید، اما واقعیت این است که همین محصول بعدها با قیمتی چندین برابری در بازار عرضه خواهد شد.

تولید کفش آدیداس با فناوری چاپ 3 بعدی


تولید کفش آدیداس با فناوری چاپ 3 بعدی


تولید کفش آدیداس با فناوری چاپ 3 بعدی


منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :