خطر در کمین زیرساخت های حیاتی کشور

تاریخ انتشار پست : 1395-10-7 دسته : دانستنی های علمی

ایمن سازی زیرساخت های حیاتی کشور از جمله اقداماتی است که می تواند در برابر آسیب پذیری های این بخش موثر باشد.عضو سازمان پدافند غیرعامل کشور نسبت به عملیات سایبری جدید آمریکا علیه ایران با عنوان پروژه «نیتروزئوس» هشدار داد.


خبرگزاری مهر: ایمن سازی زیرساخت های حیاتی کشور از جمله اقداماتی است که می تواند در برابر آسیب پذیری های این بخش موثر باشد.عضو سازمان پدافند غیرعامل کشور نسبت به عملیات سایبری جدید آمریکا علیه ایران با عنوان پروژه «نیتروزئوس» هشدار داد.

خطر در کمین زیرساخت های حیاتی کشور

استاکس نت, نیتروزئوس, حمله سایبری

علیرضا کریمی امروز در اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی با اشاره به معایب استفاده بی محابا از فضای وب و نیز عدم توجه به امنیت فضای سایبر خاطرنشان کرد: هم اکنون آمریکا با هدف حمله به زیرساخت های دفاعی و مخابراتی کشور پروژه ای را کلید زده که نیتروزئوس نام دارد و بر طبق بررسی هایی که انجام داده ایم این پروژه به مراتب خطرناک تر از پروژه استاکس نت ارزیابی می شود.

وی گفت: استفاده بی محابا از فناوری های خارجی در زیرساخت های حیاتی و حساس سایبری کشور یک تهدید به حساب می آید که این پروژه می تواند منجر به خراب کاری در این زیرساخت ها شود. بر این اساس باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی همچنین تبعیت محض از استانداردهای امنیتی جهان را در حوزه فضای سایبری مناسب ندانست و گفت: ما معتقد نیستیم که به طور کل استفاده از تکنولوژی های روز را منع کنیم، بلکه با قدم به قدم پیش رفتن با الگوریتم های خارجی موافق نیستیم و باید به فکر بومی سازی این الگوریتم ها در کشور باشیم.

کریمی با اشاره به جنبه های متفاوت تهدیدزای فضای مجازی در زیرساخت های مهم، حیاتی و حساس کشور گفت: باید برای کاهش آسیب پذیری ها و ایمن سازی در این فضا اقدامات زیرساختی انجام شود در این راستا سازمان پدافند غیرعامل و قرارگاه پدافند سایبری در این حوزه ایجاد شده است.

عضو سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به مقوله های مرتبط با امنیت در فضای مجازی از جمله وجود سلاح سایبری، تهدیدات سایبری و همچنین دفاع سایبری گفت: هم اکنون سلاح سایبری با هدف وارد کردن خسارت به زیرساخت های مهم و حیاتی کشورها تولید می شود که ویروس استاکس نت یکی از این سلاح های سایبری بوده است.

وی با اشاره به صرف هزینه بسیار عمده توسط دولت ها برای هدف قرار دادن زیرساخت های حیاتی کشورهای متفاوت گفت: باید تمامی این معایب را در فضای سایبر ببینیم و بی محابا وارد این فضا نشویم.

کریمی با اشاره به سیر تکاملی سلاح های سایبری و انواع جنگ سایبری که از سوی کشورهای متفاوت از جمله آمریکا تعریف می شود، گفت: ایمن سازی زیرساخت های حیاتی کشور از جمله اقداماتی است که می تواند در برابر آسیب پذیری های این بخش موثر باشد.

عضو سازمان پدافند غیرعامل افزایش پایداری و تولید قدرت در حوزه سایبری و تداوم فعالیت های ضروری برای مدیریت بحران را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که توسط سازمان پدافند غیرعامل برای پیشگیری از آسیب پذیری زیرساخت های سایبری حیاتی و حساس کشور تعریف شده است.

اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی توسط کانون توسعه دهندگان وب فارسی و با حمایت وزارت ارتباطات و سازمان پدافند غیرعامل در مرکز همایش های وزارت ارتباطات در حال برگزاری است.

منبع : برترینهارناک ... - کلیک ایمن سازی زیرساخت های حیاتی کشور از جمله اقداماتی است که می تواند در برابر آسیب پذیری های این بخش موثر باشد.عضو سازمان پدافند غیرعامل کشور ... خبرگزاری آریا - خطر در کمین زیرساخت های حیاتی کشور؛ «نیتروزئوس ... خبرگزاری آریا - ایمن سازی زیرساخت های حیاتی کشور از جمله اقداماتی است که می تواند در برابر آسیب پذیری های این بخش موثر باشد.عضو سازمان پدافند ... خطر در کمین زیرساخت های حیاتی کشور؛ «نیتروزئوس» خطرناک تر ... - قطره ایمن سازی زیرساخت های حیاتی کشور از جمله اقداماتی است که می تواند در برابر آسیب پذیری های این بخش موثر باشد.عضو. خطر در کمین زیرساخت های حیاتی کشور؛ «نیتروزئوس» خطرناک تر از ... خبرگزاری آریا - ایمن سازی زیرساخت های حیاتی کشور از جمله اقداماتی است که می تواند در برابر آسیب پذیری های این بخش موثر باشد.عضو سازمان ... خطر در کمین زیرساخت های زندگی ای کشور؛ «نیتروزئوس» پر خطرتر از ... خطر در کمین زیرساخت های حیاتی کشور؛ «نیتروزئوس» خطرناک تر از استاکس نت ایمن سازی زیرساخت های زندگی ای کشور از جمله اقداماتی است که ... خطر در کمین زیرساخت های حیاتی کشور؛ «نیتروزئوس - پورتال خبری ... پورتال خبری گزارش روز هر یک ثانیه، یک خبر دست اول. نیازمندی های رایگان های یو · پورتال خبری گزارش روز · اجتماعی · اقتصادی · بازار · دانلود · زنگ تفریح · سیاسی ... خطر در کمین زیرساخت های حیاتی کشور؛ «نیتروزئوس ... - پرسیار خبرگزاری آریا - ایمن سازی زیرساخت های حیاتی کشور از جمله اقداماتی است که می تواند در برابر آسیب پذیری های این بخش موثر باشد.عضو سازمان پدافند غیرعامل کشور ... خطر در کمین زیرساخت های حیاتی کشور؛ «نیتروزئوس» خطرناک تر از ... خطر در کمین زیرساخت های حیاتی کشور؛ «نیتروزئوس» خطرناک تر از استاکس نت. خطر زلزله تهران چقدر جدی است؟/ جزییات مناطق حادثه خیز ایران زمین لرزه های زیادی نیز در پهنه ایران رخ داده و در حال رخ دادن است. بررسی زمین لرزه ..... خطر در کمین زیرساخت های حیاتی کشور؛ «نیتروزئوس» خطرناک تر از استاکس نت ... جلایی پور: ایران به خطر بیفتد زیر فرماندهی آیت الله خامنه ای به جبهه می روم ولی اگر کشور ایران و جان و امنیت ایرانیان به خطر بیفتد، به عنوان تنها مردی ... خطر در کمین زیرساخت های حیاتی کشور؛ «نیتروزئوس» خطرناک تر از ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :