حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا

تاریخ انتشار پست : 1395-10-11 دسته : دانستنی های علمی

گروه هکری APT28، متهم به انجام یک حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا شد. این گروه هکری که به اعتقاد کارشناسان امنیتی غربی، پشتوانه دولتی روس ها را به همراه دارد، با نام های دیگری نظیر سوفاسی نیز شناخته می شود.


وب سایت سایبربان: مطابق سایر حملات سایبری، دولت روسیه مجدداً به عنوان متهم حمله به این سازمان، معرفی شد.

گروه هکری APT28، متهم به انجام یک حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا شد. این گروه هکری که به اعتقاد کارشناسان امنیتی غربی، پشتوانه دولتی روس ها را به همراه دارد، با نام های دیگری نظیر سوفاسی نیز شناخته می شود.

حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا

امنیت سایبری, روسیه, حمله سایبری, سازمان امنیت و همکاری اروپا

سازمان امنیت و همکاری اروپا، از زمان جنگ سرد فعالیت خود را شروع کرد اما پس از سال 1991، به تدریج آغاز به بزرگ شدن کرد و هم اکنون 57 عضو، از جمله آمریکا، روسیه و اوکراین دارد.

این سازمان مهم اروپایی، وقایع امنیتی یا انتخاباتی را در این قاره، تحت نظر دارد. یکی از مسئولین این سازمان اروپایی در صحبت هایی گفت: «در اثر حمله مذکور، محرمانگی اسناد شبکه فناوری اطلاعات سازمان به خطر افتاده و یکپارچگی این سازمان، هم اکنون با تهدیدی جدی مواجه شده است.»

روزنامه لوموند فرانسه، به عنوان نخستین روزنامه ای که این خبر را منتشر کرد، مدعی شده که یک گروه هکری روسی، پشت این حمله قرار دارد. البته بر طبق اعلام مقامات امنیتی این سازمان، هشدارها به جهت رعایت مسائل امنیتی، به اعضا داده شده و ابعاد حمله مذکور در دست تحقیق و بررسی قرار دارد.

موضوع رشد حملات سایبری با پشتوانه دولتی، موضوعی است که سبب نگرانی در بین سران کشورها شده و امنیت فضای اطلاعات را با تهدیدات جدی مواجه ساخته است. این موضوع، طی یک سال گذشته و با پررنگ شدن داستان حمله سایبری روسیه به انتخابات آمریکا، بیشتر از هر زمان دیگری بر سر زبان ها افتاد و سبب شد تا پایان سال جاری میلادی، با حاشیه های خاص امنیتی همراه باشد.

البته با پایان یافتن انتخابات آمریکا، موضوع نگرانی در مورد حمله به سامانه های انتخاباتی، به اروپا گسترش یافته است. آلمان، در سال 2017، انتخابات مهمی را برگزار خواهد کرد که در آن، صدراعظم آینده آلمان ها انتخاب خواهد شد. مقامات آلمانی از هم اکنون، شروع به اتهام پراکنی علیه روسیه کرده و کرملین را متهم به دست کاری احتمالی در انتخابات کشورشان می کنند.

منبع : برترینهاه ایم - ایسنا سازمان امنیت و همکاری اروپا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، چندی پیش هدف یک حمله سایبری قرار گرفته است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ... حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا - برترین ها گروه هکری APT28، متهم به انجام یک حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا شد. این گروه هکری که به اعتقاد کارشناسان امنیتی غربی، پشتوانه ... ایرنا - حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا تهران – ایرنا - سخنگوی سازمان امنیت و همکاری اروپا، نهاد ناظر بر امنیت و وضع ... کرد: سامانه های رایانه ای این سازمان هدف حمله سایبری قرار گرفته است. حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا به گزارش خبرگزاری رویترز از وین، با اینکه روزنامه فرانسوی لوموند ادعا کرد: یک گروه هکر روس در این حمله دخالت داشته است، اما این سازمان اعلان کرد ... حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا - مجله جدیدترین ها سازمان امنیت و همکاری اروپا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، چندی پیش هدف یک حمله سایبری قرار گرفته است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، روزنامه فرانسوی ... حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا تهران – ایرنا - سخنگوی سازمان امنیت و همکاری اروپا، نهاد ناظر بر امنیت و وضع حقوق بشر در این قاره، روز چهارشنبه اعلان کرد: سامانه های رایانه ای این ... سازمان امنیت و همکاری اروپا قربانی حمله سایبری شده ایم - مجله جدیدترین ها سازمان امنیت و همکاری اروپا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، چندی پیش هدف یک حمله سایبری قرار گرفته است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، روزنامه فرانسوی ... حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا - رادیکال خبر تهران – ایرنا - سخنگوی سازمان امنیت و همکاری اروپا، نهاد ناظر بر امنیت و وضع حقوق بشر در این قاره، روز چهارشنبه اعلان کرد: سامانه های رایانه ای این سازمان هدف حمله ... حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا | خبر فارسی حمله سایبری به سازمان امنیت و همکاری اروپا. تهران – ایرنا - سخنگوی سازمان امنیت و همکاری اروپا، نهاد ناظر بر امنیت و وضع حقوق بشر در این قاره، روز چهارشنبه اعلان ... سازمان امنیت و همکاری حمله شدید سایبری علیه خود را تایید کرد - رادیو فردا یک ماه پس از انتشار گزارشی مبنی بر حمله هکرهای وابسته به روسیه به رایانه های سازمان امنیت و همکاری اروپا، این سازمان وجود حمله ای شدید را تایید کرد. اورسولا فروس، ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :