طرح گردآوری زباله های فضایی

تاریخ انتشار پست : 1395-10-15 دسته : دانستنی های علمی

بشر تمامی آبراه ها، محل دفن زباله و خیابان ها را از زباله پر کرده است، بعد جای تعجب نیست که بدانیم همین بلا را بر سر مدارهای همسایه زمین نیز آورده است.وب سایت کلیک: بشر تمامی آبراه ها، محل دفن زباله و خیابان ها را از زباله پر کرده است، بعد جای تعجب نیست که بدانیم همین بلا را بر سر مدارهای همسایه زمین نیز آورده است.

طرح گردآوری زباله های فضایی

ماهواره, ناسا, زباله فضایی, رباتیک, لیزر

عاقبت گونه ما در حال اقدام برای تمیز کردن این زباله ها است. برخی ماموریت ها بر ماهواره های مرده تمرکز کرده و در نظر دارند آن ها را با بازوهای رباتیک بگیرند. سایرین در نظر دارند قطعات کوچک تر را با لیزر از بین برده و یا با چسب به یکدیگر بچسبانند. این تلاشی است تا مدار پایین زمین یعنی فاصله ۱۲۰۰ مایلی از سطح آن قابل استفاده باشد. جیسون فورشاو محقق دانشگاه سوری می گوید "نگه داشتن این همه زباله در فضا مانند ریختن زباله بر روی کف اتاق است. خطر آن روز به روز بیشتر می شود.”

این ماموریت ها شامل RemoveDebris از بریتانیا که فورشاو محقق سرپرست آن است؛ ماهواره تازه پرتاب شده Kounoutori 6 ژاپن که ابزار آزمایشی گرفتن زباله Kounotori را حمل می کند؛ و  e.Deorbit از آژانس فضایی اروپا خواهد بود. حتی بخش خصوصی نیز در حال وارد شدن به این مساله است: استارتاپ Astroscale ژاپن در حال طراحی یک ماهواره حذف زباله فضایی است. RemoveDebris در سال ۲۰۱۷ پرتاب خواهد شد، در حالی که Astroscale در سال ۲۰۱۸ شروع به کار خواهد کرد. پرواز e.Deorbit’ نیز برای سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است.

مدار پایین زمین قظعا شلوغ است. در حال حاضر حدود ۷۸۰ ماهواره در این منطقه از اواسط ۲۰۱۶ وجود دارد که بیشتر آن ها برنامه ریزی تمام مدت دارند. ماهواره ها منطقه ای را با حدود ۵۰۰،۰۰۰ قطعه زباله نیم اینچی و بزرگ تر در اشتراک دارند. تراشه های رنگ، قطعات ماهواره های منفجر شده، بخش های رها شده موشک ها، و موارد دیگر در این نقاط قرار دارند. از آنجا که همه چیز با سرعت هزاران مایل بر ساعت حرکت می کند، برخورد یک گیره کاغذ با یک ماهواره می تواند انرژی بیش از یک مسلسل ایجاد کند. در ماه آوریل یک زباله در اندازه میکرومتر باعث ایجاد یک سوراخ در پنجره ISS شد.

طرح گردآوری زباله های فضایی


محافظ ISS محدود به اشیای کمتر از نیم اینچ است. ناسا مشغول کار بر روی شبکه دفاع فضایی است که می تواند هر چیزی بزرگ تر از دو اینچ را ردیابی کند که شامل ۲۱،۰۰۰ شی می شود. جن استنزبری مدیر برنامه دفتر زباله های فضایی ناسا می گوید "یک شکاف بین آنچه محافظت می کنند و آنچه می تواند ردیابی کنند، وجود دارد.”

در حالی که ماموریت های جدید مشغول آزمایش روی برداشتن زباله ها هستند، اما فناوری تنها دلیلی نیست که ما تا کنون گشت متحد بهداشت جهانی را نساخته ایم. قوانین نجات شامل فضا نمی شوند.

مسئولیت یک مساله دیگر است، از نظر رسمی دولت پرتاب کننده مسئول اتفاقات خواهد بود. تا کنون همه چیز بین روسیه و آمریکا بود که می گفتند اگر تو خوب باشی من هم خوب خواهم بود. مسئولیت توافقات بین المللی متعدد به سادگی استناد نشده اند، عمدتا به این علت که اثبات خطا در فضا وقت گیر و پر هزینه است.

این مشکلات قانونی یک علت محسوب می شوند که دولت ها یک موسسه مانند دانشگاه سوری را پشت این قضایا می گذارند که ۱۵ میلیون یورو ارزان تر است. یک کیوب ست ـ ماهواره کوچک که می تواند مانند  قطعات لگو سرهم شود ـ از سه فناوری برای پایین آوردن ماهواره ا استفاده می کند: یک شبکه ، یک نیزه، و یک بادبان که دوتای آن پشت سر هم استفاده خواهد شد.

برای شبکه،یک کیوب ست از ایستگاه فضایی پرتاب خواهد شد و یک بالن باد می کند. کیوب ست دوم به دنبال آن یک تور پرتاب خواهد کرد که ماهواره متورم را بگیرد. ماهواره متورم باید به سمت زمین سقوط کرده و کشش جوی سرعت آن را کم خواهد کرد.

e.Deorbit به دنبال لقمه بزرگ تری است. هدف آن ENVISAT، ماهواره ۸ تنی نظارت از راه دور است که در سال ۲۰۰۲ پرتاب شد. آژانس فضایی اروپا هنوز طرح را تصویب نکرده است اما در نظر دارد یک بازوی رباتیک یا شبکه توری ماهواره را بگیرد. در همین حین آژانس در نظر دارد فناوری ردیابی ، هدایت و گرفتن را ایجاد کند.

برخی فناوری ها از میدان مغناطیسی زمین برای پایین کشیدن ماهواره ها استفاده می کنند. این کاری است که Kounotori انجام خواهد داد. این ابزار یک کابل رسانای طولانی دارد و از طریق آن عمل می کند. تعامل میدان مغناطیسی و کابل تولید یک نیروی اندک می کند.

تمامی سه ماموریت در نظر دارند ماهواره ها را به یک قبرستان آبی در جنوب اقیانوس آرام در شرق نیوزیلند بفرستند.

برای شکار قطعات کوچک تر، Astroscale در نظر دارد یک ماهواره با نام ELSA-1 را پرتاب کنند که زباله ها را دنبال کرده و آن ها را به هم می چسباند.

منبع : برترینهاردآوری زباله های فضایی. خبرگزاری آریا - بشر تمامی آبراه ها، محل دفن زباله و خیابان ها را از زباله پر کرده است، پس جای تعجب نیست که بدانیم ... طرح گردآوری زباله های فضایی | فان ، زناشویی، مد، دکوراسیون، آشپزی ... ... این زباله ها است. برخی ماموریت ها بر ماهواره های مرده […] نوشته طرح گردآوری زباله های فضایی اولین بار در کلیک | رسانه دانش و فناوری پدیدار شد. طرح گردآوری زباله های فضایی | IR24 | ای ار 24 بشر تمامی آبراه ها، محل دفن زباله و خیابان ها را از زباله پر کرده است، پس جای تعجب نیست که بدانیم همین بلا را بر سر مدارهای همسایه زمین نیز آورده ... طرح گردآوری زباله های فضایی - SPI News بشر تمامی آبراه ها، محل دفن زباله و خیابان ها را از زباله پر کرده است، پس جای تعجب نیست. طرح گردآوری زباله های فضایی - طراح سایتطراح سایت طرح گردآوری زباله های فضایی. طراح سایت · مقالات مقالات تکنولوژی; طرح گردآوری زباله های فضایی. 0. تگ ها. طرح گردآوری زباله های فضایی. گوگل پلاس · فیس نما طرح گردآوری زباله های فضایی | پورتال خبری گزارش روز پورتال خبری گزارش روز هر یک ثانیه، یک خبر دست اول. نیازمندی های رایگان های یو · پورتال خبری گزارش روز · اجتماعی · اقتصادی · بازار · دانلود · زنگ تفریح · سیاسی ... سبک گردآوری زباله های فضایی (۲ عکس) - سرزه طرح گردآوری زباله های فضایی عکس شماره 1 ⇩ بشر همه آبراه ها، مکان دفن زباله و خیابان ها را از زباله پر کرده است، پس جای حیرت نمی باشد که بدانیم ... طرح آژانس فضایی اروپا برای جمع آوری زباله های فضایی | علم نما شصت سال از شروع تحقیقات فضایی می گذرد. در حال حاضر 29000 قطعه زباله های فضایی در اطراف زمین گردش می کنند. کوچکترین اندازه این قطعات 10 ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :