ایران در بین 10 کشور قدرتمند تولید کننده واکسن

تاریخ انتشار پست : 1395-10-22 دسته : دانستنی های علمی

رییس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: به واسطه تولیدات مؤسسه رازی، ایران جزء 10 کشور برتر جهان در حوزه تولید واکسن های انسانی، دامی و طیور قرار دارد.ایسنا: رییس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: به واسطه تولیدات مؤسسه رازی، ایران جزء 10 کشور برتر جهان در حوزه تولید واکسن های انسانی، دامی و طیور قرار دارد.

ایران در بین 10 کشور قدرتمند تولید کننده واکسن

واکسن, ایران, موسسه رازی, فناوری پزشکی

دکتر حمید کهرام با اشاره به جایگاه ایران درحوزه تولید واکسن اظهار کرد: مؤسسه رازی بزرگترین و مهمترین تولیدکننده واکسن های انسانی، دامی و طیور در خاورمیانه است.

وی ادامه داد: به واسطه تولیدات این مؤسسه، ایران نه تنها درمنطقه خاورمیانه حرف های مهمی برای گفتن دارد، بلکه در جهان نیز در رده 10کشور قدرتمند در حوزه تولید انواع واکسن قرار گرفته است.

کهرام اضافه کرد: هرچند کشورهایی همچون ترکیه، مالزی و پاکستان در زمینه تولید واکسن پیشرفت های زیادی داشته اند، اما فقط در تولید واکسن های دامی موفق بوده اند و در تولید واکسن های انسانی و طیور چندان توفیقی نداشته اند.

این مسؤول با اشاره به موفقیت مؤسسه رازی در تولید انواع واکسن توضیح داد: مؤسسه رازی با قدمت 92 ساله خود در تولید واکسن های انسانی، دامی، طیور و سایر فرآورده های بیولوژیک الگویی برای دیگر کشورها به شمار می آید.

وی خاطرنشان کرد: امروزه مؤسسه رازی به عنوان یک مرکز تولیدی و تحقیقاتی، نقش بسزایی درپاسخگویی به نیازهای حوزه سلامت مردم، دام و طیور کشور دارد.

رییس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی درباره دیگر ظرفیت های تولیدی این مؤسسه افزود: هم اکنون ۵۰ درصد واکسن های مورد نیاز طیور کشور در مؤوسسه رازی تولید می شود.

دکتر کهرام درپایان با اشاره به میزان تولید سالانه این مؤسسه گفت: مجموع  تولیدات واکسن ایران در سال حدود سه میلیارد دز است که مؤسسه رازی بیشترین سهم را در این تولیدات دارد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :