بلعیدن آدامس چقدر برای بدن خطرناک است؟

تاریخ انتشار پست : 1395-11-12 دسته : دانستنی های علمی

به طور کلی آدامس توسط دستگاه گوارش تقریبا بدون تغییر باقی می ماند. بدن ما آن را از طریق مسیر منظم روده هضم می کند، با این حال، براساس نقل ازات منتشر شده، در موارد نادر اگر کودک دچار یبوست باشد، این اتفاق می تواند باعث مسدود کردن روده او شود.وب سایت آی تی نیوز - امید مروتی: در پایان نخستین بخش از دو کنفرانس مطبوعاتی، Sean Spicer سخنگوی کاخ سفید (به احتمال زیاد) 35 آدامس جوید و سبعد آن ها را بلعید! این موضوع هنوز اثبات نشده است، اما براساس مشخصات گرفته شده از اسپایسر توسط واشنگتن پست در سال 2016، این امر محتمل است.

بلعیدن آدامس چقدر برای بدن خطرناک است؟


به نقل از زیر توجه کنید: حتی زمانی که او در حال صحبت کردن نبود، (دهانش) تکان می خورد، بعد از جویدن آدامس های دارچینی او تمام آن ها را می بلعد. با وجود عادت کاریش، این مرد نمی توانسته با دهان آرام بایستد. اسپایسر به من گفت: "دو و نیم بسته را در پس از ظهر خریدم. با دکترم در این مورد صحبت کردم و او گفت که مشکلی نیست.”

البته این تنها یک فرضیه است که آقای اسپایسر یک بسته 14 تایی از آدامس مصرف کرده باشد. با این حال این عادت تا چه حد می تواند خطرناک باشد؟

به طور کلی آدامس توسط دستگاه گوارش تقریبا بدون تغییر باقی می ماند. بدن ما آن را از طریق مسیر منظم روده هضم می کند، با این حال، براساس نقل ازات منتشر شده، در موارد نادر اگر کودک دچار یبوست باشد، این اتفاق می تواند باعث مسدود کردن روده او شود.

علی رغم خطر نسبتا کم آن، پزشکان توصیه می کنند که هیچ وقت آدامس را نبلعید چراکه این ماده برای روده ارزش غذایی صفر دارد و علاوه بر آن خطر مسدود کردن روده نیز همراهش است.

پس از بلعیدن آدامس چه کارهایی در بدن انجام می شود؟

هنگامی که شما آدامسی را می بلعید سه اتفاق اصلی روی می دهد: اول، آنزیم معده شما سعی می کند تا آ ن را از بین ببرد و طی آن قند و مواردی از این دست هضم می گردند. سپس، موادی که هضم نشده اند ممکن است تخمیر شوند. فرآیند تخمیر ممکن است موجب نفخ معده گردد و در غیر این صورت می توان گفت که آسیب بسیار کمی وارد می شود. در نهایت، اجزایی مثل قطعات منعطف تنها ممکن است از طریق مدفوع خارج شوند.

در بدترین حالت، بلعیدن 35 قطعه آدامس سالم تر از کشیدن 35 نخ سیگار یا حتی خوردن 35 خلال سیب زمینی سرخ کرده خواهد بود!

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :