وجود یک پارک ژوراسیک واقعی در چین

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته : دانستنی های علمی

یافته های یک تحقیق نشان می دهد ایالت ژجیانگ در چین حدود ۶۵ تا ۱۴۵ میلیون سال قبل، احتمالا یک پارک ژوراسیک واقعی بوده و تعداد زیادی دایناسور در این منطقه زندگی می کرده اند.خبرگزاری مهر: یافته های یک تحقیق نشان می دهد ایالت ژجیانگ در چین حدود ۶۵ تا ۱۴۵ میلیون سال قبل، احتمالا یک پارک ژوراسیک واقعی بوده و تعداد زیادی دایناسور در این منطقه زندگی می کرده اند.

وجود یک پارک ژوراسیک واقعی در چین


به نقل از ایندیا تودی، دانشمندان چینی  بقایای فسیلی چند  دایناسور را یافته اند. علاوه بر آن هشت حیوان ماقبل تاریخی جدید نیز در این ایالت کشف شده اند.

کارشناسان موسسه مهندسی زمین شناسی ژجیانگ و موره تاریخ طبیعی این کشور بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ میلادی در ایالت ژجیانگ تحقیقاتی انجام داده اند که طی آن فسیل های دایناسور در ۸۲ مکان متفاوت کشف کردند.  

 این تحقیق در محلی به وسعت ۱۱ هزار کیلومتر مربع انجام شد و دانشمندان میان فسیل های یافت شده، ۸ گونه جدید کشف کردند.

جین شینگ شنگ یکی از مسئولان موزه تاریخ طبیعی ژجیانگ می گوید: برای ما ثابت شده که تعداد زیادی دایناسور در دوران باستان یعنی ۶۵ تا ۱۴۵ میلیون سال قبل در اینجا زندگی می کرده اند.

یافته های تحقیق نشان می دهد عصر موجودات ماقبل تاریخی احتمالا به علت یک فاجعه به پایان رسیده است. احتمالا برخورد شهاب سنگ به زمین  به مجموعه ای از تغییرات ناگهانی آب و هوا مانند انفجارهای آتش فشانی، شکاف زمین و تولید امواج رادیو اکتیو شده که به انقراض دایناسورها منجر شده است.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :