طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیآمازون و گوگل به دنبال تقلید از مایکروسافت

آمازون و گوگل به دنبال تقلید از مایکروسافت

هوش مصنوعی گوگل صدای انسان را تقلید می کند

آمازون و گوگل در حال کار روی توسعه نرم افزارهای ویژه مدیریت دیتاسنترها هستند تا نظیر آنچه در ویندوز سرور مایکروسافت شاهد هستیم را داشته باشند.

وب سایت آی تی ایران:  آمازون و گوگل در حال کار روی توسعه نرم افزارهای ویژه مدیریت دیتاسنترها هستند تا نظیر آنچه در ویندوز سرور مایکروسافت شاهد هستیم را داشته باشند. به نقل از وب سایت بیزینس اینسایدر، شاید مایکروسافت اژور پس از امپراتوری 10 میلیاردی آمازون در رده دوم سرویس های ابری قرار گرفته باشد اما یک برتری ویژه نسبت به آمازون و دیگر رقبا دارد.


گوگل, گوگل, مایکروسافت, آمازون گوگل دنبال تقلید مایکروسافت

مایکروسافت, آمازون, فضای ابری, گوگل

مایکروسافت زمینه مساعدتری برای فروش سرویس های ابری به طیف گسترده ای از مشتریان شرکتی و سازمانی فعلی دارد. یعنی داشتن نرم افزارهای متفاوت و پشتیبانی بی نقص این کمپانی مزیتی است آمازون و گوگل به دنبال آن هستند. به واسطه استقبال کمپانی ها از ویندوز سرور مایکروسافت این اعتماد ایجاد شده تا مشتریان بتوانند به راحتی اطلاعات خود را به سرویس اژور انتقال دهند. با انتقال داده ها به سرویس اژور دسترسی آنها به سوپر کامپیوترهای مایکروسافت فراهم خواهد شد.

گوگل, آمازون, مایکروسافت, آمازون گوگل دنبال تقلید مایکروسافت


آمازون و پلتفرم ابری گوگل در حال تلاش برای عرضه نرم افزارهای مشابه مایکروسافت هستند. روندی که تا امروز برتصویر مسیر طی شده آنها است. در پیش گرفتن این سیاست از سوی کمپانی گوگل چندان تعجب برانگیز نیست. گوگل در جولای 2015 میلادی به بنیاد OpenStack ملحق شد تا گزینه نرم افزاری رایگان و منبع باز را در اختیار کمپانی ها قراردهد. با استفاده از این راهکار، سرمایه گذاری کمپانی ها روی دیتاسنترهایشان بی ثمر نمی ماند و می توانستند در استفاده از خدمات ابری از این تجهیزات هم بهره ببرند.

گوگل پیش از این هم همکاری هایی را با استارت آپ Mirantis برای بهبود این تکنولوژی شروع کرد. این در حالی است که برای آمازون همه چیز تازگی دارد. در سال 2015 میلادی Werner Vogels مسئول فنی سرویس های ابری آمازون، از سرویس های ابری هیبریدی (که در آن قسمتی از داده های مشتریان در دیتاسنترها باقی مانده و قسمتی به پلتفرم های عمومی نظیر سرویس ابری آمازون انتقال پیدا می کند) به عنوان راهکاری موقتی و زودگذر یاد کرده بود.

آمازون, آمازون, مایکروسافت, آمازون گوگل دنبال تقلید مایکروسافت


اگرچه بعضی از سرویس های آمازون مثل Storage Gateway محصولات هیبریدی هستند اما به طور کل تمرکز آمازون بیشتر روی تسهیل انتقال اطلاعات مشتریان به سرویس های ابری است تا توسعه نرم افزارهایی که به مشتریان امکان مدیریت داده ها توسط خودشان را بدهد. این در حالی است که مایکروسافت با استراتژی راه اندازی سرویس های ابری هیبریدی Azure Stack در سال 2017 میلادی، راهکارهای تازه تری را هم در این زمینه دارد. این خلاقیت های مایکروسافت در کار با فضاهای ابری است که او را پیشگام این صنعت می کند و باعث ایجاد نگرانی در آمازون و گوگل می شود.

گوگل در" My activity" ردپاهایتان را آنلاین دَر اینترنت دنبال می کند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات