طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیآیا واقعا مرورگر Edge بهترین مرورگر است؟

آیا واقعا مرورگر Edge بهترین مرورگر است؟

عکس های آیا هیلاری کلینتون واقعا مقابل دوربین تشنج کرد؟ فیلم و

کمپانی مایکروسافت طی آزمایشاتی نشان داده، که مرورگر او در حال حاضر بهترین مرورگر دنیا است. اما بررسی های انجام شده نشان از تقلب مایکروسافت در این آزمایش دارد!

وب سایت کلیک: کمپانی مایکروسافت طی آزمایشاتی نشان داده، که مرورگر او در حال حاضر بهترین مرورگر دنیا است. اما بررسی های انجام شده نشان از تقلب مایکروسافت در این آزمایش دارد!

مرورگر, موتور جستجو, مایکروسافت, آیا واقعا مرورگر Edge بهترین مرورگر

مرورگر, مایکروسافت, موتور جستجو


همیشه در طول سال های اخیر مرورگر تعبیه شده در ویندوز آماج جک های بدی بوده است که برای آن ساخته می شد. فرقی نمی کند که این مرورگر چه می خواهد باشد، Edge یا Internet Explorer. اما مایکروسافت به این حواشی توجهی ندارد و هدف و آرمان او بسیار بزرگ تر از جک ها و تعنه هایی است که به او می زنند. این کمپانی تلاش می کند تا یک مرورگر با کیفیت بسازد تا همه از آن لذت ببرند.

این مرورگر به نحوی طراحی شده است که می تواند به خوبی رشد کند. در واقع کاربر می تواند افزونه های (Extensions) مختلفی به آن اضافه نماید. موتور این مرورگر نیز به شیوه ای طراحی شده است که سریع عمل می کند. تمام این موارد با یکدیگر ادغام شده اند تا بتواند مرورگر Edge را به یک مروگر محبوب تبدیل کنند.

از آن جایی که مرورگر Edge به اندازه کافی سریع نیست، مایکروسافت به طور هوشمندانه ای از نتایج آزمایشات خود استفاده کرده است تا همه چیز طوری به نظر برسد که این مرورگر کاملا یک رقیب جدی برای سایر مرورگرها همچون فایرفاکس و کروم محسوب می شود.

بر اساس نقل از های منتشر شده توسط Inquirer، بار دیگر مایکروسافت آزمایشات گوگل را انجام داد تا ثابت کند که مرورگر شرکتش نسبت به مرورگر سایر رقبا، مرورگری بهتر برای طول عمر باتری لپ تاپ ها است. البته ناگفته نماند  چنانچه بپذیرید که استقاده از آخرین نرم افزار و سخت افزار مایکروسافت می تواند باعث تحریف در نتایج آزمایش شود، در نتیجه حالت و جزئیات این آزمایش کاملا استاندارد به نظر می رسد.

موتور جستجو, مایکروسافت, مرورگر, آیا واقعا مرورگر Edge بهترین مرورگرکمپانی مایکروسافت درباره این آزمایش خود می گوید: «در حالی که مجموعه ای از کاربران در حال استفاده پرفشار از مرورگرهای Edge، Chrome، Firefox و Opera بودند، تیم ویندوز مایکروسافت میانگین مصرف انرژی CPU و GPU و Wifi را اندازه گیری نمود. این آزمایشات بر روی ۳ Surface Book که بر روی آن ها آخرین نسخه از آپدیت ویندوز ۱۰ (build 14393.105) نصب شده بود و از طریق Wifi به اینترنت متصل بود، انجام شد. میزان دقیق مصرف انرژی CPU، GPU و Wifi با استفاده از چیپ های Maxim اندازه گیری شد و  این اطلاعات از طریق Performance Monitor خوانده شد.»

مشکل اصلی در نسخه مرورگر کروم است که در این آزمایش مورد استفاده قرار گرفت. اگر توجه کرده باشید گوگل تغییرات زیادی را در نسخه ای که اخیرا منتشر کرده است (Chrome 53) داده و در این نسخه بهبودهای زیادی دیده می شود. در حقیقت در این نسخه از مرورگر کروم حدود ۲ ساعت در مصرف باتری نسبت به نسخه قبلی صرفه جویی شده است. بنابراین سوالی که در ذهن به وجود می آید این است که مایکروسافت از کدام نسخه کروم استفاده نموده است؟ البته آن چه که در عکس مشاهده می شود نسخه ۵۳ کروم را نشان می دهد!

همانطور که سایت Inquirer اشاره کرده است، مایکروسافت پیش از این نیز آزمایش هایی را در این رابطه با نسخه های جدیدتر مرورگرها  انجام داده است (به جز فایرفاکس). اما آزمایشی که اکنون بسیار سروصدا به پا کرد است، آزمایش اخیر بوده که با نسخه های قدیمی مرورگرها صورت گرفته است.

واقعا شرم آور است. زیرا مقایسه بین جدیدترین نسخه Edge با نسخه قدیمی Chrome نتیجه را به نفع مرورگر Edge تغییر داده است. البته گفتنی است که مرورگر Edge آنقدرها هم بد نیست، اما کلک زدن به این روش می تواند نتیجه تصویر داشته باشد و باعث شود تا کاربران بیشتر از مرورگر Edge بیزار شوند.

آیا واقعا بستنی هایِ یخی کالری کمتری دارند؟
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات