طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیارائه اینترنت فوق سریع با دکل برق!

ارائه اینترنت فوق سریع با دکل برق!

سریعترین سرعت اینترنت 4G در دنیا ثبت شد

کمپانی مخابراتی AT&T روشی جدید را توسعه داده که به واسطه آن می توان از طریق دکل های برق و استفاده از فرستنده های مخصوص، اینترنت فوق سریع گیگابیتی را به صورت بی سیم به نقاط متفاوت ارسال کرد.

ایسنا: کمپانی مخابراتی AT&T روشی جدید را توسعه داده که به واسطه آن می توان از طریق دکل های برق و استفاده از فرستنده های مخصوص، اینترنت فوق سریع گیگابیتی را به صورت بی سیم به نقاط متفاوت ارسال کرد.

فناوری, اینترنت, دکل برق, ارائه اینترنت فوق سریع دکل برق!

اینترنت, فناوری, دکل برق


به نقل از بیزینس اینسایدر، این پروژه جدید که AirGig نام دارد، در حال حاضر تنها در مرحله آزمون اولیه است و AT & T  هنوز زمان دقیق راه اندازی آن را اعلام نکرده است. اما به احتمال عمده این روش ابتدا در نقاط روستایی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

اینترنت گیگابیتی چندین برابر سریع تر از پهنای باند استانداردی است که اکثر مردم در خانه های خود از آن استفاده می کنند.

 پروژه AirGig  آنتن ها را به خطوط برق موجود متصل کرده و از یک فرکانس موج میلی متری برای پخش اینترنت گیگابیتی به دستگاه های متفاوت استفاده می کند.

AT & T توضیح دقیقی در رابطه با نحوه دقیق عملکرد این فناوری ارائه نکرده و تنها اعلام کرده که این فناوری از قدرت بالایی برخوردار است.

نکته دیگری که AT & T به آن اشاره کرده، این است که  AirGigچند برابر ارزان تر از اینترنت های بی سیم استاندارد است.

AT & T  تنها شرکتی نیست که در زمینه گسترش اینترنت بی سیم فعالیت دارد؛ زیرا  گوگل و  فیس بوک  نیز پیشتر در این زمینه تجربه داشته اند.

در حال حاضر این فناوری روزهای ابتدایی خود را سپری کرده، اما پتانسیل آن را دارد تا در میان کمپانی ها برای دسترسی به پهنای باند و ارائه پهنای باند به نقاط محروم رقابت بوجود آورد.

اینترنت موبایل ایران 160 درصد سریع شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات