طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیاستفاده افراطی از اینترنت نشانه چیست؟

استفاده افراطی از اینترنت نشانه چیست؟

استفاده افراطی از اینترنت نشانه وجود مشکلات روانی است؟

نتایج یک بررسی روی دانشجویان نشان می دهد استفاده افراطی از اینترنت می تواند حاکی از وجود مشکلاتی در سلامت روان آنان باشد.

ایسنا: نتایج یک بررسی روی دانشجویان نشان می دهد استفاده افراطی از اینترنت می تواند حاکی از وجود مشکلاتی در سلامت روان آنان باشد.

محققان, محققان, اعتیاد, افراطی اینترنت نشانه

روانشناسی, اعتیاد, اینترنت, محققان


محققان کانادایی در مطالعه ای دریافتند: دانشجویانی که زمان زیادی را صرف کار کردن با اینترنت می کنند احتمال دارد به انواعی از مشکلات روحی- روانی دچار باشند

در این مطالعه میزان زمانی که ۲۵۴ دانشجوی سال اول دانشگاه مک مستر در انتاریو به استفاده از اینترنت اختصاص می دهند مورد ارزیابی قرار گرفت. به گفته محققان کانادایی استفاده از اینترنت طی ۱۸ سال گذشته تغییر قابل توجهی پیدا کرده است به گونه ای که تعداد بیشتری از افراد با استفاده از اینترنت کارهای خود را انجام می دهند و میزان زمان حضور در شبکه های اجتماعی بیشتر شده است.

محققان کانادایی در ارزیابی های خود روی این دانشجویان دریافتند ۳۳ نفر از آنان به علت استفاده افراطی از اینترنت به آن اعتیاد پیدا کرده اند و ۱۰۷ نفر دیگر نیز به گونه ای دچار این مشکل هستند.

همچنین سلامت روان این دانشجویان مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد آنان در مدیریت کارهای روزمره شان مشکل دارند و میزان افسردگی، اضطراب و عدم تمرکز در آنان بیشتر است.

اینترنت خانگی با سرعت 50 مگابیت در اصفهان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات