طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیخبرسازترین خودروی دنیا هک شد

خبرسازترین خودروی دنیا هک شد

مصاحبه جالب با هکر فدراسیون جهانی وزنه برداری فیلم

هکرهای چینی مدعی شده اند که می توانند خودروی برقی معروف کمپانی تسلا یعنی Model S را به طور کنترل از راه دور کنترل یا به بیان بهتر «هک» کنند.

خبرگزاری مهر: هکرهای چینی مدعی شده اند که می توانند خودروی برقی معروف کمپانی تسلا یعنی Model S را به طور کنترل از راه دور کنترل یا به بیان بهتر «هک» کنند.

ایلان ماسک, ایلان ماسک, نسلا, خبرسازترین خودروی دنیا هک

خودرو, خودران, نسلا, ایلان ماسک

به نقل از سی ان بی سی، این هکرها در قالب تیمی از کارشناسان امور امنیتی موسوم به Keen Security در کمپانی Tencent موفق شده اند یک دستگاه خودروی مدل S کمپانی تسلا را هک کنند. آنها در خلال این عملیات جذاب متوجه شکافهای امنیتی متعددی در این خودرو شده اند که مورد توجه کمپانی تسلا نیز قرار گرفته است.

این هکرها اعلام کردند که می توانند خودروی S را نه تنها در وضعیت سکون بلکه در حین حرکت نیز تحت کنترل خود قرار دهند.

خودروی مدل S به واسطه برقی بودن و سرعت بالا هم اکنون به عنوان خبرسازترین خودروی دنیا به شمار می آید.

بعد از اعلام این خبر بود که کمپانی تسلا به سرعت وارد عمل شده و با به روزرسانی های لازمی که تنها در مدت یک هفته صورت گرفت، بخش مهمی از این شکاف امنیتی را پر کرد.

این تیم از هکرها به این واقعیت اشاره کرده اند که برای هک چنین خودرویی به یک سری شرایط نیاز است. راننده باید خودرو را به یک هات اسپات وای فای متصل کرده و در ادامه از یک مرورگر دنیای وب استفاده کند. بدین ترتیب شرایط برای نفوذ هکرها به خودروی مدل S فراهم می شود.

این افراد در پیامی به کمپانی تسلا چنین اعلام کردند: لطفا به روزرسانی های لازم را درخصوص مدل S انجام دهید تا خطرات امنیتی متوجه راننده و سرنشینان آن نشود.

گفتگویی جذاب با هکر ایرانی سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری! فیلم
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات