طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیصف های آیفون 7 فروریخت

صف های آیفون 7 فروریخت

آیفون با صفحه نمایش خمیده 2017 می آید

در حالی که به اواخر یک دهه از انتشار آیفون نزدیک می شویم، صف های طولانی مقابل فروشگاه های اپل و سایر مجراهای فروش نسخه جدید آیفون، همواره از تقید مشتریان به تقاضا و خرید داشته که البته امسال چنین نبود و صف ها با کاهش روبه رو بودند.

ایسنا: در حالی که به اواخر یک دهه از انتشار آیفون نزدیک می شویم، صف های طولانی مقابل فروشگاه های اپل و سایر مجراهای فروش نسخه جدید آیفون، همواره از تقید مشتریان به تقاضا و خرید داشته که البته امسال چنین نبود و صف ها با کاهش روبه رو بودند.

آیفون 7, گوشی, اپل, صف آیفون فروریخت

اپل, گوشی, آیفون 7


به نقل از فوربس، نقل از هایی از سراسر دنیا وجود دارد مبنی بر اینکه صف های بیرون از فروشگاه های اپل برای آیفون ۷ به بلندی گذشته نیستند و تحلیل گران این موضوع را تحلیل می کنند. یکی از آنها می گوید: تنها ۴۰۰ نفر بیرون فروشگاه اپل در خیابان پنجم شهر نیویورک صف بسته بودند که این کمترین عدد از زمان فروش آیفون ۳GS در سال ۲۰۰۹ است.

اگر سرمایه گذاران به این اخبار توجه کنند، وسوسه خواهند شد که بخشی از سهام اپل را بفروشند. به نظر می رسد اشتیاق برای گوشی جدید از سال های گذشته کمتر باشد و همچنین اپل نخستین کاهش فروش را در سال ۲۰۱۶ شاهد بوده است. اما تحلیل گران می گویند صف های کوتاه چیزی بوده که انتظارش می رفته است.

آنها می گویند: تخمین می زنیم که امسال صف خرید آیفون ۷ در فروشگاه اپل در خیابان پنجم شهر نیویورک حدود ۴۰۰ نفر بوده، این عدد برای آیفون ۶S حدود ۶۵۰ و برای آیفون ۶ حدود ۱۸۸۰ بود. به طور کلی دلیل این کاهش افراد در صف می تواند سه موضوع باشد: اول اینکه مشتریان اقدام به پیش خرید می کنند تا به طور خاص از صف های طولانی روز انتشار بپرهیزند. دوم اینکه اپل اعلام کرده بود تمام آیفون های مشکی براق در زمان پیش فروش تمام شده اند و سوم اینکه امسال تعداد نمایندگان خرده فروش از کشورهای خارجی که سال گذشته ۲۰ درصد صف را شامل می شد، نزدیک به صفر بوده است.

گوشی, اپل, آیفون 7, صف آیفون فروریختبنابراین تحلیل گران معتقدند پیش فروش های اپل و شرکای آمریکایی اش نشان می دهد که تقاضا برای آیفون ۷ عمده است و همچنین از آیفون ۶ بیشتر خواهد بود.

این دلایل، از پیش فروش آیفون که تبدیل به امری بدیهی شده تا اعلام اپل مبنی بر اتمام آیفون ۷ Plus  و آیفون ۷ با رنگ مشکی براق و انتظار مردم برای خرید گوشی با رنگ مورد علاقه شان، دلایل منطقی هستند، اما به نظر علت سوم مهم ترین دلیل است. خارجی ها دیگر نیازی نیست آیفون را از آمریکا بگیرند و به کشور خود ببرند.

اپل در حال حاضر تقریبا در بازار تمامی کشورهای توسعه یافته نفوذ یافته است. بسیاری از افراد حاضر در صف در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ (و ۲۰ درصد افراد در ۲۰۱۵) قصد داشتند آیفون های خریداری شده را در کشورهایی مانند چین با قیمت بیشتر به فروش برسانند، زیرا اپل تا هفته ها و ماه ها پس این محصول را در این کشورها عرضه نمی کرد. در حالی که این مشکل در حال حاضر حل شده و اپل تقریبا انتشار جهانی هم زمان دارد.

بنابراین، فروش آیفون هنوز هم از مهم ترین رویدادهای تجاری فناوری است که به آن نگاه ویژه ای می شود و وال استریت هم به دنبال سرنخی برای محبوبیت آیفون ۷ است و البته که این صف های کوتاه شده هم در این بررسی های نقش خواهد داشت.

آیفون های آینده با صفحه نمایش MicroLED!
برچسب ها: , ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات