طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیدلیل تولید صدای عجیب آیفون 7 چیست؟

دلیل تولید صدای عجیب آیفون 7 چیست؟

اگر اَز کیفیت صدای آیفون ناراضی هستید کلیک کنید +آموزش

بنا به نقل از عده کثیری از این کاربران، آیفون ۷ در شرایط بارگذاری اطلاعات سنگین صدای بسیار عجیبی را از خود تولید می کند که شبیه به صدای “هیس هیس” است. اما علت پدیدار شدن این صدا چیست و آیا باید نگران این موضوع بود؟

ماهنامه شبکه: عرضه آیفون ۷ (iPhone 7) و آیفون ۷ پلاس (iPhone 7 Plus) اپل شروع شده و هم اکنون کاربران بسیاری در سراسر جهان این دو محصول را خریداری کرده اند. بنا به نقل از عده کثیری از این کاربران، آیفون ۷ در شرایط بارگذاری اطلاعات سنگین صدای بسیار عجیبی را از خود تولید می کند که شبیه به صدای "هیس هیس” است. اما علت پدیدار شدن این صدا چیست و آیا باید نگران این موضوع بود؟

آیفون 7, گوشی, اپل, دلیل تولید صدای عجیب آیفون

گوشی, آیفون 7, اپل


دلیل تولید صدای عجیب آیفون 7 چیست؟

چند روز بعد از شروع عرضه دو آیفون جدید اپل، نقل از های متعددی مبنی بر تولید صدای عجیبی از سوی آیفون ۷ منتشر شد. بر این اساس، کاربران این محصول مدعی شده اند که آیفون آن ها در برخی شرایط صدای عجیب و شبیه به "هیس هیس” را تولید می کند. این خبر سروصدای زیادی را در فضای مجازی برپا کرد و هم اکنون تقریبا در هر منبع خبری نقل از هایی در رابطه با این موضوع منتشر شده است. اما بیایید اطلاعات کامل تری در رابطه با تولید این صدای عجیب و علت آن جمع آوری کنیم.

صدای عجیب مورد نظر در چه شرایطی شنیده می شود؟

صدای عجیب و "هیس هیس” مانند مورد نظر که بیشتر کاربران آیفون ۷ از آن گله مند هستند، در شرایطی همچون ضبط ویدئوهای ۴K، انجام بازی های پرگرافیک، بازیابی فایل بک آپ یا پشتیبان و سایر موارد این چنینی مشاهده شده است. کاملا مشخص است که در تمام این شرایط میزان فشار کاری و حجم اطلاعات بارگذاری شده در پردازنده دستگاه افزایش چشمگیری پیدا می کند. بنابراین بدون شک صدای عجیب تولید شده با پردازنده آیفون ۷ و تراشه A10 آن ارتباط مستقیمی دارد.

علت تولید این صدای عجیب چیست؟

هنگامی که شما به اجرای یک بازی پرگرافیک پرداخته یا در حال بازیابی اطلاعات فایل بک آپ هستید، پردازنده دستگاه تحت فشار قرار می گیرد و فرکانس کاری هسته های پردازشگر آن افزایش پیدا می کند. در این شرایط قطعات الکترونیکی موجود در دستگاه به علت افزایش شدت جریان الکتریکی به شدت داغ می شوند و این موضوع منجر به تولید نویزهای حرارتی و فغان کویل مجموعه می شود. بروز این پدیده کاملا طبیعی بوده و در تمام دستگاه های هوشمند موبایلی صورت می پذیرد اما ظاهرا شدت آن در آیفون ۷ اپل بیشتر از حد معمول است و این موضوع منجر به درک صدای هیس هیس مانندی می شود.

آیا باید در قبال تولید این صدا نگران باشیم؟

با توجه به اینکه تولید صدای نویز مورد نظر طبیعی است، بنابراین جای نگرانی در رابطه با آن وجود ندارد. اگر به صدای تولید شده آیفون ۷ توجه کرده باشید، متوجه می شوید که شدت آن بسیار ناچیز بوده و مطالبی که این روزها در مورد این معضل نوشته می شوند کمی اغراق آمیز هستند. فراموش نکنید که سامسونگ به تازگی به مشکل انفجاری گلکسی نوت ۷ دست و پنجه نرم کرده و این موضوع منجر به خدشه دار شدن هویت این کمپانی و کیفیت محصولاتش شده است. در این بین پدیدار شدن یک مشکل فنی در آیفون ۷ می تواند ترازو را به وضعیت ایده آل پیشین بازگرداند!

سرنوشت صدای عجیب آیفون ۷ چه می شود؟ آیا باید این صدا را تحمل کرد؟

اپل هنوز در مورد علت صدای عجیب تولید شده در آیفون ۷ از خود تصویر العملی نشان نداده اما با گسترش نقل از های مربوط به این موضوع بدون تردید اپل وارد صحنه خواهد شد. پیش بینی می کنیم که اپل علت قانع کننده ای برای بروز این امر ارائه کند (احتمالا این علت همان دلیلی خواهد بود که در این مقاله به آن اشاره کردیم). در بدترین شرایط ممکن، اپل با یک آپدیت نرم افزاری و ایجاد کمی محدودیت در فرکانس کاری هسته های پردازشگر تراشه A10 آیفون ۷ می تواند از تولید صدای عجیب مورد نظر ممانعت به عمل آورد.

صداهای عجیب و غریب آیفون 7 خبرساز شد
برچسب ها: , ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات