طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیویژگی جدید و پرکاربرد به کروم اضافه شد

ویژگی جدید و پرکاربرد به کروم اضافه شد

استفاده از PIN به «کروم بوک» اضافه شد

اخیرا گوگل اعلام کرده است که یکی از بزرگترین مشکلات اپلیکیشن گوگل کروم راه که موجب بروز نارضایتی برای کاربران این مرورگر روی دستگاه های اندرویدی بوده، بر طرف کرده است و ویژگی جدیدی به آن افزوده است.

وب سایت کلیک: اخیرا گوگل اعلام کرده است که یکی از بزرگترین مشکلات اپلیکیشن گوگل کروم راه که موجب بروز نارضایتی برای کاربران این مرورگر روی دستگاه های اندرویدی بوده، بر طرف کرده  است و ویژگی جدیدی به آن افزوده است.

کروم, اندروید, گوگل, ویژگی پرکاربرد کروم اضافه

کروم, اندروید, گوگل


نسخه بتا گوگل کروم ۵۴ برای دستگاه های اندرویدی در اختیار کاربران این مرورگر قرار داده شده است. گفته می شود امکانات و ویژگی های بسیار مفید و کاربردی در نسخه جدید کروم بتا ۵۴ تعبیه شده است. یکی از این ویژگی ها نمایش تصاویر ویدیویی در بعد زمینه نمایش داده می شود. در واقع وقتی کاربری در حال دیدن ویدیو با استفاده از اپلیکیشن کروم باشد و در همان حال یک اپلیکیشن دیگر را باز کند، ویدیو در بعد زمینه و همزمان در حالیکه اپلیکیشن دیگر باز است و کاربر در حال کار با آن استف نمایش داده می شود.

در نسخه های قبلی کروم چنین امکانی وجود نداشت و به محض اینکه کاربر هنگام مشاهده ویدیو، اپلیکیشن دیگری را باز می کرد، نمایش ویدیو به صورت خودکار متوقف می شد. این توقف برای بسیاری از کاربرانی که به اینترنت پر سرعت و قوی دسترسی نداشتند بسیار آزار دهنده و خسته کننده بود زیرا کاربر در صورت توقف ویدیو و بسته شدن کروم مجبور بود تا دوباره از اول منتظر بماند تا ویدیو بارگذاری شود و آن را مشاهده کند.

خوشبختانه گوگل برای کمک به این دسته از کاربران نسخه جدید کروم را در اختیار آن ها قرار داده است و به کاربر این امکان را داده است که همزمان با مشاهده ویدیو، اپلیکیشن دیگر را باز کند و نه تنها با آن اپلیکیشن کار کند بلکه ویدیو را نیز مشاهده کند. و این یعنی یک قدم بسیار بزرگ برای کمک به افرادی که با مشکل سرعت اینترنت و مشکلاتی از این قبیل مواجه هستند.

هنگامی که کاربر در حال دیدن ویدیو اپلیکیشن دیگری را باز کند و بخواهد با ان کار کند، با نوتیفیکیشنی مواجه می شود که از او در خصوص ادامه مشاهده ویدیو، توقف آن و یا بستن ویدیو سوال می پرسد و کاربر می تواند با انتخاب گزینه مناسب، به کار خود ادامه دهد. در واقع هدف گوگل ایجاد کنترل و دسترسی آسان کاربر بر روی محتوایی است که مشاهده می کند. البته هنوز مشخص نیست که در نسخه نهایی که منتشر خواهد شد آیا این ویژگی برای ویدیوهای یوتیوب نیز فعال باشد و یا نه.

البته در صورتی که کاربری بخواهد نسخه بتا این مرورگر را نصب کند و با آن کار کند ممکن است با باگ ها و خطاهایی مواجه شود.

اضافه شدن ویژگی های جدید به اپل واچ 2
برچسب ها: , ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات