طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیهجوم بدافزارها به سیاستمداران آلمانی

هجوم بدافزارها به سیاستمداران آلمانی

نگرانی سیاستمداران آلمانی از افزایش نفوذ آنکارا بر ترکیه ای تبارها

متخصصان سایبری معتقدند، عده ای از مقامات ارشد و کارکنان دولت آلمان، هدف حملات سایبری قرارگرفته اند.

وب سایت سایبربان: متخصصان سایبری معتقدند، عده ای از مقامات ارشد و کارکنان دولت آلمان، هدف حملات سایبری قرارگرفته اند. متخصصان امنیت سایبری آلمان مدعی شده اند، ایمیل هایی آلوده، حاوی بدافزار جاسوسی، برای سیاستمداران و مقامات این کشور ارسال شده است. تحلیلگران متهم اصلی حمله های یادشده را هکرهای روس می دانند.

آلمان, حمله سایبری, جاسوسی, هجوم بدافزارها سیاستمداران آلمانی

بدافزار, حمله سایبری, جاسوسی, آلمان


بر اساس نقل از های منتشرشده، پرسنل دولت و سیاستمداران آلمان در ماه اوت گذشته، ایمیل هایی دریافت کردند که ظاهراً از سوی ناتو ارسال شده و حاوی اطلاعاتی در مورد زمین لرزه ی ایتالیا یا کودتای ترکیه بوده است. تحلیل گران معتقدند دریافت کنندگان ایمیل های یادشده، با کلیک بر روی آن ها و باز شدن این ایمیل ها، ابزار جاسوسی قدرتمندی را بر روی سیستم های خود فعال می کردند. اطلاعاتی از تعداد سیستم های آلوده شده و انگیزه های احتمالی متهم اصلی _ یعنی روسیه_ از انجام این حمله ی گسترده، در دست نیست.

پارلمان آلمان در سال گذشته نیز، هدف حملات مشابه قرارگرفته بود؛ اما این بار، دفتر احزاب سیاسی نیز، در ایالات متفاوت آلمان، به این بدافزار آلوده شده اند که دفتر مرکزی حزب حاکم آلمان، اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان در ایالت سارلند را نیز شامل می شود.

آلمان در سال پاییز 2017 انتخابات ملی خود را برگزار خواهد کرد و این حملات می تواند پیش لرزه های یک تهاجم سایبری بزرگ تر به دستگاه سیاسی این کشور باشد.

رویارویی مقامات آلمانی با بدافزارهای جاسوسی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات