طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیهزینه تولید آیفون برای اپل چقدر است؟

هزینه تولید آیفون برای اپل چقدر است؟

اظهار نظر یار قدیمی اپل درباره آیفون جدید

یک سوال درباره ی آیفون ۷ می تواند تعجب برانگیز باشد، واقعا چه میزان مبلغی برای تولید یک آیفون ۷ که با مبلغ ۶۵۰ تا ۹۷۰ دلار به فروش می رسد، نیاز است؟

وب سایت زوم تک - امیر رضا اکبری: اپل به تازگی از دو محصول جدید خود در کنفرانسی در شهر سان فرانسیسکو رونمایی کرد، آیفون ۷ و ۷ پلاس پرچمداران جدید اپل هستند که تغییراتی همچون پردازنده A10، تقویت کیفیت دوربین، بلندگو های استریو و عمر بیشتر باتری آیفون ۷ را به بهترین گوشی که تا کنون کمپانی اپل ساخته است تبدیل می کند.

قیمت آیفون 7, هزینه تولید آیفون 7, قیمت آیفون 7, هزینه تولید آیفون اپل چقدر

گوشی, اپل, آیفون 7, قیمت آیفون 7, هزینه تولید آیفون 7


یک سوال درباره ی آیفون ۷ می تواند تعجب برانگیز باشد، واقعا چه میزان مبلغی برای تولید یک آیفون ۷ که با مبلغ ۶۵۰ تا ۹۷۰ دلار به فروش می رسد، نیاز است؟ البته هنوز برای بدست آوردن قیمت واقعی تولید کمی زود است اما به هر جهت منبع معتبر CNN قیمت تولید قطعات آیفون ۷ را منتشر کرده است که به شرح زیر است:
صفحه نمایش: ۳۷ دلار باتری: ۴ دلار دوربین: ۲۶ دلار برد اصلی: ۷۴ دلار بلندگو: ۱۱.۵ دلار بدنه: ۲۲ دلار سایر قطعات: ۱۱۷.۵ دلار مجموع: ۲۵۵ دلار (حدود ۹۰۰ هزار تومان) سایر قطعات شامل حسگر ها، اجزای آنتن دهی و … می باشد، برد اصلی و صفحه نمایش گرانترین قطعات تعبیه شده در دستگاه است.

در مجموع هزینه مورد نیاز برای ساخت تمامی قسمت های مدل ۱۲۸ گیگابایتی آیفون ۷ و اسمبل کردن آن ۲۹۲ دلار تخمین زده شده است! این در حالی است که قیمت آیفون ۷ ۱۲۸ گیگابایتی در بازار های جهانی ۷۵۰ دلار می باشد.

این بدان معنی است که هزینه ای که کمپانی اپل برای تولید آیفون ۷ نیاز دارد تنها ۳۹ درصد قیمت تمام شده آن است. هنوز درباره ی هزینه تولید آیفون جدید اما و اگرهایی وجود دارد که می تواند پاسخ مناسبی برای هزینه پایین تولید آیفون ۷ باشد، هزینه های نرم افزاری دستگاه، بازار یابی، هزینه های نیرو های کاری کمپانی اپل در تولید محصول جدید و سایر قطعات دیگر دستگاه می تواند دلایلی باشند تا تناسب منطقی بین هزینه تولید و قیمت فروش آیفون ۷ در بازارهای جهانی باشد.

گوشی های ما کجاست؟ / عصبانیت مشتریان آیفون 7 از شرکت اپل
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات