طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمی«Google Allo» را حذف کنید | هشدار

«Google Allo» را حذف کنید | هشدار

هشدار رئیس جمهور به رعایت قانون توئیت

اسنودن با اعلام هشدار جدید به کاربرانی که اپلیکیشن جدید چت گوگل الو/ Google Allo را استفاده می کنند گفت بلافاصله این اپ را پاک کرده و هرگز دوباره از آن استفاده نکنید.


گوگل الو, Google Allo, اسنودن

خبرآنلاین: اسنودن با اعلام هشدار جدید به کاربرانی که اپلیکیشن جدید چت گوگل الو/ Google Allo را استفاده می کنند گفت بلافاصله این اپ را پاک کرده و هرگز دوباره از آن استفاده نکنید.

اپ جدید گوگل قادر به خواندن همه چیز در سیستم شماست و گوگل با تبلیغ فراوان آن را به عنوان هدیه آخر تابستان به کاربران هدیه داده است و اسنودن در توئیتی از مردم خواست تا آن را پاک کرده و دیگر از گوگل الو استفاده نکنند.


ربات بکار رفته در این اپ قادر به دیدن هر چیزی است که شما می گویید و دیتای جمع آوری شده را برای تحلیل بعدی به طور کامل در خود نگه می دارد. ظاهراً این کار برای ارتقاء اپ تعریف شده اما می توان از آن سوءاستفاده کرد و سرورهای گوگل قادر به خواندن دوباره تمام دیتای ذخیره شده است.

گوگل ابتدا قول داده بود این ذخیره سازی موقت است اما آن را دائمی تعریف کرده است. در بخشی از اپ، گوگل ویژگی پاسخ اتوماتیک را به کاربر داده که این از روی دیتای ذخیره شده انجام می شود و به گفته اسنودن این کار نقض کامل حریم خصوصی محسوب می شود.

بنابراین گوگل می تواند روی یک کاربر زوم کرده و دیتای او را خوانده و علیه او استفاده کند.

ازآنجایی که گوگل دیتا را جمع آوری می کند، مقامات امنیتی نیز چنین چیزی را دوست دارند تا در صورت لزوم و با نامه قضایی حریم کاربر مظنون را نقض کنند. (چنین چیزی در آی مسیج و واتس اَپ امکان پذیر نیست!)

بسیاری از مدافعان آزادی حریم خصوصی علیه این اپ گوگل اقدام رسانه ای کرده اند و به زودی شکایت رسمی خواهند کرد.

گوگل بلافاصله با فعال کردن غیرمستقیم قابلیت Incognito رمزگذاری نقطه پایانی-نقطه پایانی را تعریف کرده اما به صورت پیش فرض این ویژگی فعال نیست و کاربران معمولی دچار سردرگمی می شوند.

از نبرد سنگین در محور «ام القرع» در جنوب حلب تا هشدار آمریکا به جنگنده های سوری
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات