این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟

تاریخ انتشار پست : 1395-10-14 دسته : مکان های تفریحی جهان

در 15 کیلومتری جنوب پارک ملی لوره لیندو در جزیره اندونزیایی سولاوسی، در منطقه ای به نام دره بادا، چندین مجسمه مگالیت حکاکی شده یادآور مجسمه های موآی جزیره ایستر قرار دارد.برترین ها: در 15 کیلومتری جنوب پارک ملی لوره لیندو در جزیره اندونزیایی سولاوسی، در منطقه ای به نام دره بادا، چندین مجسمه مگالیت حکاکی شده یادآور مجسمه های موآی جزیره ایستر قرار دارد. این مجسمه ها، بدن های راست، سرهای بزرگ، چشمان گرد و یک خط نشان دهنده ابرو، گونه و چانه دارند. بسیاری از آن ها ایستاده اند و نیمی از بدن آن در خاک مدفون و در میان چمن های بلند پنهان هستند. برخی دیگر در جریان رودخانه ها واژگون شده اند.

تاکنون بیش از 400 کنده کاری در این منطقه پیدا شده اما تنها حدود 30 تا از آن ها به شکل فیگورهای انسانی هستند. اگرچه این سایت بیش از 100 سال پیش کشف شده، اما اطلاعات کمی در مورد فرهنگ باستانی که آن ها را ساخته در دست است. ما حتی نمی دانیم این مگالیت ها چه زمانی حکاکی شده اند. تاریخ های پیشنهادی بین 1000 تا 5000 سال پیش هستند. قرن هاست که مردم محلی مگالیت ها را می شناسند، قبل از اینکه اروپایی ها آن ها را پیدا کنند.

براساس جنسیت مجسمه ها که از اندام های تناسلی آن ها مشخص است نام های مختلفی به آن ها داده شده است. مجسمه مردی به نام پالیندو به ارتفاع 4 متر بزرگترین مگالیت این منطقه است. مجسمه دیگری به نام دستبند طلایی یک فیگور 1.8 متری از یک زن است. روستاییان داستان های مختلفی برای هر یک از این شخصیت ها بافته اند. مثلا مجسمه ای به نام تادولاکو زمانی یکی از محافظان مورد اعتماد روستا بوده که بخاطر سرقت برنج تبدیل به گرانیت شده است.

اما مجسمه ها تنها مگالیت های این منطقه نیستند، همان طور که اشاره شد، بیش از 400 مگالیت در اینجا وجود دارند که بعضی از آن ها سنگ های مدوری شبیه به گلدان و مخزن آب هستند. عجیب ترین نکته این است که تا به حال هیچ ابزار یا شواهدی از ساکنان و جامعه ای که این مگالیت ها را ساخته پیدا نشده است.

این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟

باستانی, سنگی, مگالیت, عجیب, اندونزیایی, دره, حکاکی

این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟


این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟


این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟


این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟


این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟


این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟


منبع : برترینهاها | خبر فارسی این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟ برترین ها: در 15 کیلومتری جنوب پارک ملی لوره لیندو در جزیره اندونزیایی سولاوسی، در منطقه ای به نام دره بادا، چندین مجسمه ... مهتاب –این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟ برترین ها: در ۱۵ کیلومتری جنوب پارک ملی لوره لیندو در جزیره اندونزیایی سولاوسی، در منطقه ای به نام دره بادا، چندین مجسمه مگالیت حکاکی شده یادآور ... این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟ در 15 کیلومتری جنوب پارک ملی لوره لیندو در جزیره اندونزیایی سولاوسی، در منطقه ای به نام دره بادا، چندین مجسمه مگالیت حکاکی شده یادآور مجسمه های ... خالق مجسمه «کوهنورد» دربند درگذشت - برترین ها اگر چه یکی دو بار در این سال ها مرمت های سطحی شده است اما مجسمه مقاومت خوبی دارد. خالق مجسمه ... این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟ شرط سازمان ... پیگیری ضرب و شتم یک جانباز 65 درصد - برترین ها وی ضمن محکوم کردن این حادثه افزود: یکی از وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران و خاصه اداره کل امور حقوقی ... این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟ کهگیلویه و بویراحمد با 100 کالا در نمایشگاه روستائیان و عشایر شرکت ... مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: این .... با نقشی از آداب و رسوم ایرانی · این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟ انجام بازرسی lrm های بهداشتی از سواحل مازندران تا دو ماه آینده - بازنشر 24 انجام بازرسی lrm های بهداشتی از سواحل مازندران تا دو ماه آینده ... تشدید بازرسی های بهداشتی از مراکز تهیه غذا در ماه رمضان .... این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟ مسکن مهر ماهدشت کرج (عکس) از جمله این پروژه ها، مجموعه ۱۲ هزار واحدی مسکن مهر ماهدشت است. ... به پشت باعث افزایش احتمال «سکته» می شود · این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن؟ سامسونگ علت اصلی انفجار ها را اعلام می کند؛ آیا پرونده نوت 7 برای همیشه ... این شرکت در تلاش برای یافتن چرایی انفجار ها و آتش سوزی های گسترده ای که نوت ... و لاغری (رژیم لاغری با خاکشیر) · بعدی این مگالیت ها و مجسمه های دیدنی چی میگن

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :