رانندگی در زمان بارداری مجاز است؟

تاریخ انتشار پست : 1395-2-3 دسته : دانستنی های زایمان و بارداری
رانندگی در زمان بارداری، مجاز است؟

واقعیت این است که یک خانم باردار می تواند بسیاری از فعالیت های قبلی خود را با کمی تغییر و احتیاط ادامه بدهد. یکی از این کارهای روزمره، رانندگی کردن است.

خطرهای رنگ کردن مو در زمان بارداری


وب سایت نی نی بان: یک خانم باردار به هیچ عنوان نباید از بستن کمربند ایمنی به بهانه بزرگ بودن شکم یا فشار آمدن به جنین خودداری کند. شما چه راننده باشید و چه روی صندلی کنار راننده نشسته باشید باید برای محافظت از جان خود و فرزندتان هنگام ترمزهای ناگهانی و حتی تصادف کمربند ایمنی تان را ببندید.


رانندگی در زمان بارداری مجاز است؟


 رانندگی در زمان بارداری, نوزاد, مادر
واقعیت این است که یک خانم باردار می تواند بسیاری از فعالیت های قبلی خود را با کمی تغییر و احتیاط ادامه بدهد. یکی از این کارهای روزمره، رانندگی کردن است. اگر مطمئن نیستید که می توانید این کار را انجام بدهید یا خیر، حتما با پزشک خود مشورت کنید. تا زمانی که هیچ گونه محدودیتی از نظر پزشکتان نداشته باشید، منعی برای رانندگی ندارید.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...


افسردگی کودکان، نشانه ها و درمان چیست؟

نوزاد, رانندگی در زمان بارداری, مادر
مشکل دیگری که فرزندان ما در این ایام می توانند با آن درگیر بشوند موضوع افسردگی است. مطالعات نشان می دهد که نزدیک ۱۵ درصد بچه ها در معرض این خطر قرار دارند و چون علائم افسردگی در کودکان در گذشته شناخته شده نبود این تصور وجود داشت که بچه ها دچار افسردگی نمی شدند. در حالی که امروز می دانیم که کودکان یا شیرخوارگان از ۵ ماهگی می توانند گرفتار این بیماری و اختلال بشوند.


ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...


۷ نشانه مهم زایمان


مادر, نوزاد, رانندگی در زمان بارداریدر اواخر بارداری باید نسبت به خارج شدن هر گونه مایع بی رنگ و گرم از ناحیه واژن هوشیار بود. این مایع می تواند ناشی از پارگی کیسه آب جنین باشد که حاوی مایع آمنیوتیک است که از جنین محافظت می کند. البته کمی مرطوب بودن لباس زیر زنان، به خصوص در هفته های آخر بارداری طبیعی است، زیرا تغییرات هورمونی باعث می شود دهانه رحم و واژن لیز شود تا زایمان طبیعی راحت تر صورت بگیرد.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...شربت آهن اطفال، به درد نمی خورد!

مادر, بارداری, نوزادرئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل های رژیمی و غذایی ایران، با ابراز تأسف از قطره های آهن اطفال که در دورانی فقط شربت توت فرنگی بودند و اصلاً آهن کافی نداشتند، از ضعف شدید در تأمین و تهیه مکمل های اطفال در کشور گلایه کرد.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...
زردی نوزاد، چه عوارضی دارد؟

بارداری, بارداری, نوزادنوزاد در بدو تولد بدلیل دریافت اکسیژن کافی از هوای آزاد نیازی به گلبول های اضافی نداشته و با تخریب آنها و کاهش میزان هموگلوبین و تبدیل هموگلوبین اضافی به بیلی روبین، زردی در نوزاد ایجاد می شود، ولی بدلیل عدم توانایی کافی کبد در دفع بیلی روبین در بدو تولد و کمبود فعالیت گلوکورونیک تراتسفر از در روزهای اول تولد عدم دفع بیلی روبین های اضافی زردی فیزیولوژیک ایجاد می شود.ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :